Černý pasažér útočil na revizorku a řidiče nunčaky i čisticím prostředkem

  14:56
Kriminalisté dopadli a obvinili mladého muže, který v Jihlavě napadl revizorku městské hromadné dopravy a řidiče trolejbusu. Jel bez jízdenky a při kontrole na oba poškozené zaútočil nunčaky. Řidiči se podařilo násilníka odzbrojit, aniž by mladík někoho zranil.

Nunčaky, jimiž mladý černý pasažér zaútočil na řidiče městské hromadné dopravy v Jihlavě. Zbraň policisté zajistili. | foto: Policie ČR

Případ se stal na začátku července na trase MHD z Havlíčkovy do Brtnické ulice. V trolejbusu cestoval devatenáctiletý mladík, jehož kolem půl čtvrté odpoledne kontrolovala revizorka. Muž neměl platnou jízdenku a při řešení přestupku nejprve spolupracoval.

„Po zastavení na zastávce ale po revizorce z krátké vzdálenosti hodil plechovku s nápojem a dále ji a jednu z cestujících postříkal čisticím prostředkem,“ popsala policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Z trolejbusu poté vyběhl ven, kam ho následoval i řidič. „Když ho dostihl a pokusil se ho zastavit, mladík vytáhl nunčaky a pokusil se jimi řidiče udeřit,“ uvedla Kroutilová.

Šofér ale stihl úder vykrýt a zbraň mladíkovi z ruky vytrhl. Ten vzápětí z místa utekl. Jakmile se ale řidič do vozu vrátil, opět do něj vběhl i útočník a v trolejbusu opět vystříkal čisticí prostředek. Poté utekl definitivně.

Na základě oznámení začali policisté po mladíkovi pátrat. „Nunčaky, které při útoku použil, jsme zajistili,“ konstatoval jihlavský kriminalista Martin Varhaník.

Devatenáctiletého muže z Třebíčska se ale podařilo dopadnout až nyní.

„Je obviněný z pokusu o ublížení na zdraví a z výtržnictví,“ uvedl vedoucí jihlavské kriminálky Radomír Němec. Za podobné činy byl mladík už v minulosti trestaný a až do konce letošního roku byl v podmínce.

Případ kriminalisté dále vyšetřují, mladíkovi hrozí až tři roky vězení.

Autor: