Mladíci ujeli s odemčeným valníkem. Ztratili náklad a nabourali čtyři auta

  11:38
Náhodně si vybrali auto, nasedli do něj a vyrazili se projet do ulic Třebíče. Cestou ale ztratili náklad a nabourali další čtyři vozy. Způsobili škodu nejméně za 300 tisíc korun. Dva mladíky ve věku 18 a 19 let, kteří nemají řidičský průkaz, policisté dopadli.

Z odcizeného auta zloději vysypali náklad. Vůz pak nabourali, při čemž poničili další čtyři zaparkované vozy. Celkem způsobili škodu přesahující 300 tisíc korun. | foto: Policie ČR

Rušno bylo v ulicích Třebíče minulý týden v pátek večer. Před dvacátou hodinou přijali policisté oznámení o dopravní nehodě v ulici Bartuškova. Automobil Iveco Daily tam narazil do zaparkovaných vozidel. „Jeho posádka hned po nehodě utekla,“ uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Ve stejné době přijali policisté další oznámení o nálezu kovové konstrukce na vozovce nedaleko místa nehody. Zřejmě vypadla z projíždějícího auta. Na silnici nebyl náklad dobře vidět a bez jeho rychlého odstranění by hrozily další nehody.

Brzy policisté zjistili, že obě události spolu souvisejí. Kontaktovali majitele nabouraného iveca, od něhož se dozvěděli, že neví, kdo s jeho vozem ujel. A také že na korbě byl naložený náklad v podobě kovové konstrukce.

Jak policisté nakonec zjistili, nákladní vozidlo stálo v pátek od odpoledne zaparkované u jedné z třebíčských firem. „Automobil ale zůstal odemčený a navíc v něm byly i klíčky. Této situace pak ve večerních hodinách využili dva náhodní kolemjdoucí, kteří s ním odjeli,“ nastínila Jana Kroutilová. Náklad z vozu skutečně vypadl za jízdy.

Podezřelé mladíky ve věku 18 a 19 let policisté nyní dopadli. Zjistili, že muž, který valník řídil, není vlastníkem řidičského oprávnění.

Případ prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu neoprávněného užívání cizí věci. „Na základě dosavadního prověřování jsme zjistili, že mladí muži chtěli automobil přechodně užívat, nikoli jej odcizit,“ podotkla mluvčí. Policie nadále šetří i další okolnosti nehody.

Autor: