Dlouholetý šéf jihlavské městské policie skončil, po 26 letech odešel do penze

  16:14
Po dvaceti šesti letech skončil na pozici ředitele Městské policie Jihlava Jan Frenc. Minulý měsíc odešel do penze. Ve funkci ho od března vystřídal jeho dlouholetý zástupce Stanislav Maštera. Ten se stal vítězem výběrového řízení. U městské policie pracuje od roku 1993.

Po 26 letech služby odešel do penze ředitel jihlavské městské policie Jan Frenc. | foto: Anna Vavríková, MAFRA

„Mým cílem je pokračovat v linii, která je nastavená. Chceme, aby občané vnímali městské policisty jako ty, kteří jim pomáhají,“ řekl nový ředitel.

Bezpečnostní situace v Jihlavě je podle něj na velmi dobré úrovni. „Jsem si vědom toho, že někteří lidé to mohou vidět jinak. Snažíme se ale reagovat na podněty občanů,“ poznamenal.

Zároveň zdůraznil, že pokud jde o množství páchané trestné činnosti, přestupků či narušování veřejného pořádku, není tam žádný výrazný nárůst. „Občané se tu mohou cítit bezpečně,“ ujistil.

Městská policie v Jihlavě má aktuálně 68 strážnických míst. S tím, že by se počet strážníků navýšil, nový ředitel nepočítá.

Zmínil však, že mají strážníci plán rozvoje kamerového systému. Aktuálně je ve městě 200 kamer, přičemž 126 z nich je zavedeno na dispečink služebny.

„Máme vytipované lokality, kde bychom chtěli zlepšit bezpečnost. A například už letos na jaře budeme instalovat novou kameru ve střední části Masarykova náměstí. Ta bude zabírat lokalitu, která nebyla dosud příliš dobře pokrytá. Do budoucna bychom chtěli další kamery instalovat v Brněnské ulici na úrovni městských hradeb,“ nastínil Maštera.

Autor: