Policie dopadla cizince, který loupil a střílel na čerpací stanici v Bíteši

  12:30
Policisté dopadli muže, který v listopadu se zbraněmi v rukou přepadl čerpací stanici ve Velké Bíteši. Jedná se o dvaatřicetiletého cizince, který v Bíteši při akci dokonce střílel. Na svědomí má ale i další obdobné skutky. Soud ho poslal do vazby, hrozí mu až deset let vězení.

Ve čtvrtek 24. listopadu 2022 před půl sedmou ráno přepadl čerpací stanici ve Velké Bíteši muž vybavený dvěma střelnými zbraněmi. | foto: Policie ČR

Dopadnout nebezpečného muže se žďárským kriminalistům podařilo ve spolupráci s kolegy v Jihomoravském kraji. Stalo se tak v pondělí dopoledne v Rosicích u Brna.

„Muž jel v osobním vozidlem Lexus a před zásahovou jednotkou se ještě snažil neúspěšně ujet. Po zadržení jeho cesta s pouty na rukou směřovala do policejní cely ve Žďáře nad Sázavou,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Lébrová.

„Dvaatřicetiletý muž byl obviněn ze spáchání pokračujícího zvlášť závažného zločinu loupeže spáchaného dvěma dílčími útoky,“ prozradil zástupce vedoucího žďárské kriminálky Karel Marek.

Obviněný, který byl v minulosti už několikrát soudně trestán, toho totiž má na svědomí více. Kromě čerpací stanice ve Velké Bíteši přepadl i zábavní podnik ve Vyškově. To se stalo v polovině prosince.

„Obsluha právě z podniku odcházela, když ji obviněný napadl a se zbraní v ruce přiměl se vrátit a vydat peníze. Dále v podniku vykopl dveře do kanceláře, ve které vzal další finanční obnos,“ popsala Lébrová. Z lupu se ale muž neradoval, na útěku všechny peníze vytrousil.

Přepadení čerpací stanice ve Velké Bíteši v listopadu 2022:

28. listopadu 2022

Ve Velké Bíteši byl úspěšný. Na čerpací stanici přišel před sedmou hodinou ráno maskovaný a vyzbrojený dvěma pistolemi. Aby zdůraznil své výhrůžky obsluze, z jedné zbraně vystřelil do vzduchu. Z místa činu utekl s několika tisícovkami. Zmizel při tom policejním psům i vrtulníku.

Dvaatřicetiletý lupič si na trest počká ve vazební věznici. Vzhledem k závažnosti zločinů a jeho minulosti ho tam poslal soud. „Za zvlášť závažný zločin loupeže lze uložit trest odnětí svobody až deset let,“ dodal Karel Marek.

Autor: