Při požáru domu zemřeli dva lidé. Policie zatím nezná jejich totožnost

  16:46,  aktualizováno  19:55
Dva lidské životy si vyžádal požár, který dnes dopoledne vypukl ve vesnici Kamenička, místní části Kamenice na Jihlavsku. K hořícímu rodinnému domu tam vyjely před jedenáctou hodinou čtyři jednotky hasičů včetně místních dobrovolných sborů.

„Na likvidaci požáru hasiči nasadili několik vodních proudů,“ popsala zásah Petra Musilová, mluvčí Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina.

Poté, co se jednotkám povedlo požár lokalizovat, nalezly uvnitř objektu dvě ohořelá mrtvá těla.

„Na místo proto vyjel k ohledání kompletní výjezd služby kriminální policie a vyšetřování. Totožnost osob ale zatím potvrzenou nemáme,“ sdělila krajská policejní mluvčí Dana Čírtková. Doplnila také, že k přesnému určení doby a příčiny úmrtí byla nařízena v obou případech soudní pitva.

Na místě pracoval rovněž speciálně vycvičený pes, jehož úkolem je vyhledávání případných akcelerantů hoření. Úkolem policie nyní je najít příčinu požáru i úmrtí obou lidí, stejně tak i zjištění jejich totožnosti.

Plameny se naštěstí povedlo hasičům uhasit, aniž by přeskočily na některou ze sousedních nemovitostí. Malý rodinný domek se totiž nachází v zástavbě dalších obydlí. Kdo v domě mohl uhořet, neví prozatím ani starostka Kamenice Hana Krejčová. Sama prý na místě tragické události nebyla. „Nechala jsem konat složky IZS,“ dodala Krejčová.

Podle místních obyvatel rodinný dům, kde hořelo, obýval relativně krátce mladý pár - muž a žena, přičemž muž žil ve vesnici již dlouhodobě, jenom předtím na jiném místě. „Zrovna dneska měli oba nastoupit do zaměstnání do nedalekého zemědělského družstva,“ popsal jeden ze sousedů. Mladí partneři podle jeho slov moc často nevycházeli a drželi se spíše doma.

V jihlavském Vodním ráji vypukl požár, ze saun se šířil až pod střechu

V domě zůstali po požáru dva psi, údajně bojového plemene, kteří však již byli z místa odvezeni, pravděpodobně do útulku. Pár vlastnil dle místních také sedm koček. Kolem vyhořelého stavení se tato zvířata ostatně ještě několik hodin po požáru stále pohybovala. Na šňůře zůstalo také pověšené prádlo a u domu hromada čerstvě nasekaných polínek dříví, připraveného na topení.

Na místě se redaktor MF DNES setkal také s některými přáteli páru, kteří se nabízeli, že by si některé z opuštěných koček mohli vzít k sobě. Podle slov kamarádů je možné, že si partneři třeba zatopili a poté usnuli. Jaká je příčina tragédie a také zda byli uhořelí lidé skutečně tím párem, který dům obýval, není nyní jisté.

2. srpna 2021