Balzerová, Písařovicová, Donutil. Kalendář je plný celebrit z Třebíčska

  15:40
Černobílé snímky dvanácti významných osobností, jejichž původ se váže k třebíčskému regionu, tvoří nový kalendář Oblastní charity Třebíč. A výběr hvězd pro rok 2024 je skutečně různorodý. Najít mezi nimi lze herce, sportovce, moderátory i hudebníky.

Jednou z hvězd zvěčněných v kalendáři Oblastní charity Třebíč je také herečka Eliška Balzerová. | foto: Žaneta Malá

„Máte rádi filmy s Eliškou Balzerovou nebo Miroslavem Donutilem? Obdivujete moderátorský um Vlasty Korce či Daniely Písařovicové? Nebo snad posloucháte skupinu Like-it? Usilovali jsme o vytvoření vyváženého kalendáře, ve kterém si svého oblíbence najde opravdu každý,“ popsala za Oblastní charitu Třebíč autorka projektu Barbora Havlíková. Zvěčnění celebrit se zhostila zkušená fotografka Žaneta Malá, a to bez nároku na honorář.

„Každé setkání se známou osobností pro nás bylo v mnohém inspirativní a těšily jsme se na něj. Jsme vděčné za to, že v dnešní době stále existují lidé, kteří mají dobré srdce a nejsou lhostejní vůči potřebným,“ uvedla Havlíková.

Výtěžek z prodeje kalendářů totiž poputuje na podporu charity, jež je největší poskytovatel sociálně-zdravotních a preventivních služeb pro Třebíč a blízké okolí. Pomáhá mimo jiné seniorům.

Regály potravinové banky potřebují doplnit, pomůže s tím solidární sbírka

„Ve stáří by měl být člověk moudrý, už má něco za sebou. Pro některé lidi je ale stáří i smutné, když jsou třeba osamělí. Šťastní jsou pak lidé, kteří ještě mohou dělat svoji profesi. Jako já v mém věku - už sice prožívám stáří, ale ještě mohu pracovat,“ vyznala se Eliška Balzerová, jedna z hvězd zvěčněných v kalendáři. Své dětství prožila v Moravských Budějovicích.

„Když se někdo rodí, pláčeme, a když někdo odchází, tak taky pláčeme. Kdybych mohla nám všem něco přát, bylo by to klidné stáří, více méně ve zdraví,“ vyjádřila se k tématu stárnutí známá moderátorka Daniela Písařovicová, jež vyrůstala v Jaroměřicích nad Rokytnou.

Prohlédnout si kalendář, včetně krátkých rozhovorů se všemi osobnostmi, mohou zájemci na webu hvezdy-pomoci.cz, kde si jej lze i objednat.

29. března 2023