Přestavba třebíčského stadionu začne zkraje dubna, hokejisté míří do azylu

  8:34
Dohromady 463 stran má smlouva na rekonstrukci třebíčského zimního stadionu. Dokument již podepsalo vedení města se zástupci zhotovitele, firem PKS stavby a GEOSAN. S opravami sportoviště, které mají vyjít na zhruba 517 milionů korun bez DPH, se začne už 2. dubna.

Takto má podle plánů radnice a vizualizací zimní stadion v Třebíči vypadat v roce 2025 poté, co skončí jeho rekonstrukce. | foto: Archiv Městského úřadu Třebíč

„Hokej je ve městě i v celém regionu velmi populární sport a náš zimák je využíván na maximum. Jenom samotná projektová příprava trvala čtyři roky, pak nás trochu zbrzdily finanční podmínky. Teď stavba začíná a my se můžeme těšit na nový, důstojný a moderní stadion,“ okomentoval starosta Třebíče Pavel Pacal.

Rekonstrukce zahrne výměnu obvodového pláště budovy, nové sociální zázemí, šatny, technologické zařízení. Dále i rekonstrukci hlediště a ledové plochy či nové občerstvení. Po modernizaci nabídne stadion 2 400 míst k sezení.

Radnici se na obnovu „zimáku“ za více než půlmiliardu povedlo získat šedesátimilionovou dotaci od hejtmanství, dále kraj odpustil městu finanční podíl na výstavbě parkovacího domu u nemocnice ve výši čtyřiceti milionů. „Máme také zažádáno o dotaci třicet milionů korun u Národní sportovní agentury,“ doplnil Pacal.

Dokončení rekonstrukce je plánováno na leden 2026. Prvoligová Horácká Slavia Třebíč bude do skončení stavebních hrát své zápasy na zimním stadionu v Moravských Budějovicích.

„Mládež se potom rozmístí po dalších stadionech – v Náměšti nad Oslavou či Velkém Meziříčí. Bude to pro nás logisticky náročné, ale jiná cesta není,“ konstatoval už dříve předseda hokejového klubu Martin Svoboda.

Autor: