iDNES.cz

Hokejová akce léta je tu, ve Žďáře se představí české hvězdy zámořské NHL

  8:36
Největší tuzemská hokejová akce letošního léta je tu. Na žďárském zimním stadionu, který má daleko k moderním arénám, se utkají hráči zvyklí na jiný luxus. V charitativním zápase Hvězdy 2022 nastoupí dnes v 17 hodin nejlepší čeští hokejisté, řada mistrů světa ze zlaté éry českého hokeje, ale i fotbalové osobnosti.

Kapitáni obou výběrů, Jakub Voráček (vlevo) a Martin Nečas. | foto: hvezdy2022

„Doprovodný program, který začne už v poledne a bude pokračovat i po zápase, je zcela zdarma. Samotný zápas je vyprodaný, ale bude možné jej sledovat na velkoplošné obrazovce vedle pódia na oválu,“ řekl jeden z organizátorů akce a manažer SKLH Žďár nad Sázavou Martin Nečas starší.

Zápasu, který bude živě přenášet Nova Sport, bude předcházet už od 12 hodin doprovodný program pro děti. Vystoupí skupiny Lollipopz a Ben & Mateo, po nich si přijdou na své sběratelé podpisů, protože od 15 hodin bude následovat autogramiáda hráčů a osobností.

A dají se čekat fronty zájemců. Na Bouchalky totiž dorazí i tahoun bronzového týmu z posledního šampionátu a kanonýr Bostonu David Pastrňák, letošní vítěz Stanley Cupu Pavel Francouz (Colorado), lídr San Jose Tomáš Hertl, opory zlaté generace Robert Reichel či David Výborný, poslední zlatý kapitán národního týmu a žďárský odchovanec Tomáš Rolinek, ale také třeba fotbalové legendy Jan Koller, Vladimír Šmicer či Patrik Berger.

Hvězdné výběry povedou v roli kapitánů Jakub Voráček (Columbus Blue Jackets) a místní odchovanec Martin Nečas (Carolina Hurricanes), kteří teprve ve středu odtajnili, jak poskládali svoje týmy.

Stany pro případ deště

A i přes některé absence oproti původní nominaci bude rozhodně na co koukat. „V pátek se na vás těšíme ve Žďáře nad Sázavou,“ vzkázali oba kapitáni ve videopozdravu fanouškům.

Výtěžek z charitativní akce, na niž šlo do prodeje ve dvou vlnách celkem 2 300 vstupenek v ceně 990 a 1 390 korun, se rozdělí mezi hokejovou mládež SKHL Žďár, Nadaci Jakuba Voráčka pro pacienty s roztroušenou sklerózou mozkomíšní a organizaci Popálky, která pomáhá popáleným pacientům.

Předpověď počasí slibuje také déšť, toho se ale návštěvníci obávat nemusejí. „Na mokrou variantu máme připraveny stany pro 1 500 až 2 000 lidí, ovál se proměnil ve velké stanové městečko,“ poznamenal Nečas starší. Ve čtvrtek večer však bouřka mnohé z nich poškodila. Pořadatelé tak ještě dopoledne před zahájením měli plné ruce práce.

Akce, při níž se počítá s několika tisíci návštěvníky, ovlivní v páteční odpolední špičce dopravu ve městě. Očekává se, že Bouchalky budou pulzovat jako při zdejší vyhlášené svatojánské pouti. Diváci mohou parkovat u městského úřadu, u polikliniky a u fotbalového stadionu.

Pro rychlejší odbavení při koupi občerstvení bude při akci fungovat bezhotovostní systém placení NFCtron, běžně používaný na řadě velkých hudebních festivalů. Návštěvníci obdrží náramek s čipem, dobijí si kredit a na stáncích už pak dále nepotřebují žádnou hotovost.

Soupisky obou hvězdných týmů

Tým Martina Nečase

  • Brankáři: 39 Pavel Francouz, 82 Milan Řehoř
  • Obránci: 18 Filip Král, 47 Martin Lojek, 44 Martin Pleva, 67 Jakub Zbořil
  • Útočníci: 73 Patrik Berger, 20 Tomáš Havránek, 48 Tomáš Hertl, 72 Filip Chytil, 25 Ondřej Kaše, 61 Martin Kaut, 16 Tomáš Kaut, 8 Dominik Kubalík, 88 Martin Nečas, 60 Tomáš Rolinek, 7 Vladimír Šmicer, 11 Filip Zadina, 63 Radim Zohorna
  • Trenéři: Libor Zábranský, Martin Sobotka

Tým Jakuba Voráčka

  • Brankáři: 34 Petr Mrázek, 50 Karel Vejmelka
  • Obránci: 17 Filip Hronek, 84 Jiří Hunkes, 2 Lukáš Krajíček, 55 Jaroslav Nedvěd, 22 Jan Rutta
  • Útočníci: 19 Jaroslav Bednář, 26 Patrik Eliáš, 27 Jan Hlaváč, 25 Zbyněk Irgl, 20 Jan Koller, 88 David Pastrňák, 21 Robert Reichel, 23 Martin Růžička, 70 Radek Smoleňák, 71 Petr Tatíček, 11 Jiří Tlustý, 78 Tomáš Ujfaluši, 93 Jakub Voráček, 9 David Výborný
  • Trenéři: Václav Varaďa, Marek Zadina
Autor:
zpět na článek