Nohavica, No Name, ani Wohnout nebudou, Bernard Fest se s předstihem ruší

  15:54
Je sice teprve konec února, ale organizátoři oblíbeného hudebního festivalu Bernard Fest v Humpolci již teď oznámili, že jsou nuceni přehlídku opět o rok posunout. Již loni se festival kvůli protiepidemickým opatřením neuskutečnil. A stejný důvod je i nyní. Jiné festivaly se zatím nevzdávají.

Jednou z hvězd Bernard Festu v Humpolci měl být Jarek Nohavica. Přijet měl už loni, jenže festival byl zrušen. A stejný osud tradiční akce oznámili její pořadatelé i pro letošní rok. | foto:  Tomáš Krist, MAFRA

„Festival jsme ze známých důvodu museli z roku 2020 přeložit na rok 2021. Bohužel ani letos není jisté, že se budeme moci ve slíbeném termínu sejít. Proto jsme se rozhodli, že Bernard Fest ani v tomto roce neuspořádáme,“ s politováním za organizátory oznámil Zdeněk Mikulášek, manažer Rodinného pivovaru Bernard.

Takto velká akce vyžaduje podle pořadatelů několikaměsíční přípravy, úsilí mnoha lidí a vysoké výdaje. „Nemůžeme je vynakládat bez jistoty, že se akce bude moci uskutečnit,“ dodal s tím, že festival je přesunutý na červen roku 2022.

Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti. „Pokud si návštěvníci vstupenky ponechají, budou mít jistotu vstupu propříště. Zároveň tím podpoří přípravu festivalu,“ upozornil Mikulášek.

Kdo bude chtít vstupné vrátit, může tak učinit v místech, kde lístky zakoupil, nebo prostřednictvím sítě smsticket.

Loni měli na přehlídce, která se koná na Horním náměstí v Humpolci, vystoupit například Jaromír Nohavica, skupina Čechomor, No Name či kapela Wohnout.

Prázdniny se připravují, Vysočina fest zatím vyčkává

Hudební přehlídka, kterou její organizátoři naopak velmi intenzivně připravují, jsou letní Prázdniny v Telči. Multižánrový festival v kulisách historické Telče se jako jeden z mála uskutečnil i v loňském roce v takřka nezměněné podobě.

Přípravy toho letošního ročníku běží naplno. „Skládáme program a doufáme, že situace se na jaře zklidní a festival se uskuteční. Vstupenky ale ještě neprodáváme,“ sdělil za organizátory Milan Kolář.

Organizátoři zatím připravují i 35. ročník festivalu Folkové prázdniny v Náměšti nad Oslavou. Jubilejní ročník se měl uskutečnit již loni, ale kvůli covidu-19 byl zrušen.

Letošní program se má z velké části shodovat s loňským rokem. Vystoupit by měla irská kapela Lankum nebo brazilská zpěvačka Dona Onete. Další jména chtějí pořadatelé zveřejnit v březnu a dubnu podle toho, zda bude z opatření proti covidu19 jasné, v jaké podobě se bude moci festival konat.

Vyčkávací strategii zvolil například oblíbený jihlavský Vysočina fest, který se koná pravidelně na začátku července. „Třídenní program máme připravený, rádi bychom ho uskutečnili, ale čekáme, jaká bude epidemická situace a co připraví vláda. Podvědomě tušíme, že festival budeme posouvat opět o rok,“ říká za organizátory Pavel Vlašín.