iDNES.cz

Zdrogovaný řidič ujížděl policistům, nakonec se s nimi srazil

  13:36
V pátek odpoledne začal řidič vozidla značky Audi ujíždět policejní hlídce. Když mu policisté zahradili cestu, otočil auto a narazil do jejich vozu. Řidič se lehce zranil a podle výsledků testu řídil pod vlivem drog.

ilustrační snímek | foto: Policie ČR

„Třiačtyřicetiletý řidič osobního vozidla Audi reagoval na policejní hlídku tím, že sešlápl plyn a začal ujíždět. S vozidlem jel muž ve směru od Jihlavy a směřoval po silnici I/38 k Havlíčkovu Brodu. Před Havlíčkovým Brodem na něj však čekaly další hlídky. Když je muž s ujíždějícím vozidlem spatřil, otočil se zpět do protisměru, kde se střetl s policejním vozidlem, které jelo za ním,“ popsala případ policejní mluvčí Stanislava Rázlová.

Třiačtyřicetiletý řidič ujíždějícího vozidla byl s podezřením na lehké zranění převezen zdravotnickou záchrannou službou na ošetření do nemocnice. 

Policisté při nehodě neutrpěli zranění, která by si vyžádala okamžitý zásah lékařů. Dechové zkoušky u policistů byly negativní. 

„U řidiče ujíždějícího vozidla byl pozitivní test na zjištění ovlivnění omamnými a psychotropními látkami, který vykázal přítomnost amfetaminu. Zjišťování dalších okolností případu je předmětem policejního šetření,“ dodala Rázlová.

Autor:
zpět na článek