Maximálně dvě hodiny, ne déle! Humpolec omezí parkování v centru města

  10:08
Maximálně na dvě hodiny budou moci řidiči od července odstavit své auto v centru Humpolce. Konkrétně se změna týká Horního a Dolního náměstí či Husovy ulice. Tato exponovaná veřejná prostranství by totiž měla být v průběhu pracovního dne využívána především pro krátkodobé parkování.
ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Martin Stolař, MAFRA

„V současnosti to není možné, protože většina vozidel v těchto místech parkuje celý den. A pro krátkodobé parkování tak již nezbývá místo,“ vysvětlil Jiří Aujezdský, mluvčí humpolecké radnice.

Někdy se podle něj sice jedná o lidi, kteří v blízkosti centra například pracují a automobil nechají na místě během pracovní doby. Nechybějí však ani vozy, které blokují parkovací plochy dlouhodobě.

Konkrétně se změny budou týkat Horního a Dolního náměstí a Husovy ulice (místa jsou označená červeně).

Omezení parkování plánuje město zahájit 1. července, protože o letních prázdninách nejsou frekventované lokality tolik vytíženy. Forma regulace má vycházet z doporučení koncepce dopravy v klidu – prostřednictvím parkovacích kotoučů.

„Za parkování nebudeme vybírat poplatek. Maximální doba bude omezena na dvě hodiny, tedy po dobu, která je optimální pro zajištění potřeb při krátkodobém parkování,“ přiblížil Jiří Aujezdský.

Toto omezení se navíc bude týkat pouze pracovních dnů, a to v čase od osmi hodin ráno do čtyř odpoledne. Šoféry, kteří stanovený dvouhodinový limit překročí, čeká pokuta. „Kontrolu bude vykonávat Policie České republiky,“ doplnil mluvčí radnice.

Parkovací hodiny si podle jeho slov mohou obyvatelé zdarma vyzvednout na městském úřadě na Horním náměstí, dále na stavebním úřadě na Dolním náměstí nebo v turistickém informačním centru v ulici Husova.

K tématu regulace parkování se koná v úterý 25. června také veřejná prezentace, kde zástupci města podrobněji přiblíží plánovaná opatření a také důvody, které radnici k jejich zavedení přiměly. Setkání se koná v Mikádu od 16 hodin.