Kamion druhého předjížděl i dvě minuty. Policie ukázala záběry hříšníků z D1

  15:22
V souvislosti se startem letních prázdnin nachystali policisté na Vysočině dvoudenní dopravně bezpečnostní akci. Zkontrolovali při ní bezmála dva tisíce aut na frekventovaných silnicích prvních tříd, ale i těch nižších. Na sledování D1 pak využili vrtulník, přičemž zaznamenali i nedovolené předjíždění nákladních vozidel.

Vrtulník Letecké služby Policie České republiky si policisté zavolali na pomoc při zmiňované bezpečnostní akci v pondělí a už po chvíli byli svědky prvních problémů. Zákaz předjíždění na D1 někteří řidiči kamionů absolutně ignorovali.

„V jednom případě předjížděl řidič nákladní soupravu ve vedlejším pruhu více než minutu, ve druhém dokonce téměř dvě minuty,“ prozradila policejní mluvčí Michaela Lébrová, s tím, že přestupků týkajících se zákazu předjíždění nakonec policisté zaznamenali zhruba desítku.

Celkově ale napočítali za dva dny téměř tři stovky situací, při nichž byla porušena pravidla silničního provozu, přičemž většinu vyřešili okamžitě uložením pokuty.

„Nejvíc porušení se týkalo překročení nejvyšší povolené rychlosti, dále se jednalo o řidiče, kteří neměli svoje vozidlo v řádném technickém stavu. Nebo při jízdě nepoužili bezpečnostní pás či zádržný systém,“ vypočítávala Lébrová další prohřešky.

Ve výčtu však nechybělo například ani telefonování za jízdy. „A ve dvou případech policisté u řidičů zjistili také požití alkoholu a dvanáct řidičů bylo pod vlivem jiných návykových látek,“ dodala policejní mluvčí.

Autor: