Řidič převrátil autem přívěs odbočujícího traktoru, na místě zemřel

  12:46
Při střetu s odbočujícím traktorem zemřel ve středu nedaleko Brtnice na Jihlavsku osmadvacetiletý řidič mercedesu. Zezadu narazil do boku přívěsu. Policisté nyní hledají svědky, kteří by pomohli objasnit průběh nehody.

Při nehodě mercedesu a traktoru s přívěsem zemřel osmadvacetiletý řidič auta. (21. 7. 2021) | foto: Policie ČR

Nehoda se stala kolem půl páté odpoledne na křižovatce se silnicí III/4054 k obci Uhřínovice.

„Při prvotním ohledání místa nehody policisté zjistili, že řidič traktoru John Deere s přívěsem projížděl po silnici II/405 a jel ve směru od Brtnice na Jihlavu, když v křižovatce započal odbočování vlevo na obec Uhřínovice,“ uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková. 

Mercedes jel za traktorem a do přívěsu narazil tak silně, že ho převrátil.

„Řidič osobního vozidla zůstal ve vozidle zaklíněn. V autě se nacházel i pes. K jeho zajištění musel být na místo přivolán veterinář, který zvíře převzal a umístil do útulku,“ doplnila Čírtková.

Traktorista z nehody vyvázl bez zranění, dechová zkouška u něj alkohol neprokázala. U zemřelého řidiče mercedesu byla nařízena soudní pitva. Při nehodě vznikla hmotná škoda ve výši téměř 600 tisíc korun, mercedes byl zajištěn pro účely trestního řízení.

„Příčina nehody, stejně jako míra zavinění, jsou předmětem policejního šetření,“ uvedla Čírtková.

Vyzvala svědky, kteří nehodu viděli a mají případně ve vozech i palubní kamery, jež by zachytily její průběh nebo předchozí jízdu mercedesu, aby se přihlásili policii. „Se svědectvím se mohou obrátit na linku 158,“ dodala Čírtková.

Autor: