Muž vyrazil na biatlon, u vstupu opustil kočárek i se spícím dítětem uvnitř

  20:06
V areálu v Novém Městě, kde se již třetí den koná biatlon, museli lidé z bezpečností agentury v sobotu volat policii na muže, který se domáhal vstupu s kočárkem. Po upozornění, že s ním dovnitř nesmí, jej nechal u vstupu a opustil dceru, která v něm spala.

Fanoušci biatlonu v Novém Městě na Moravě. (4. března 2023) | foto: Jiří Bárta

Na policisty se v sobotu obrátili pracovníci bezpečnostní agentury, která zajišťuje kontroly u vstupu do areálu. Kolem půl třetí se snažil na závody přijít muž se dvěma dětmi a kočárkem, ve kterém spalo třetí. Kočárky jsou ale v areálu zakázané. Muž tak vstoupil bez něj i dcery, která uvnitř spala.

„Pracovníci bezpečnostní agentury okamžitě kontaktovali policejní hlídku se žádostí, aby celou situaci řešila a pokusila se vyhledat muže, kterému patří dítě v kočárku,“ informovala vysočinská policejní mluvčí Dana Čírtková.

Kvarteto je konečně bronzové. Biatlonistky dostaly medaile za štafetu v Soči

Policisté muže našli po asi dvaceti minutách a přivedli jej zpět, aby si kočárek i s dítětem převzal.

„Zjistili jsme, že jde o čtyřiačtyřicetiletého muže. Svým nezodpovědným jednáním se zřejmě dopustil přestupku proti zákonu o sociálně právní ochraně dětí,“ doplnila mluvčí Čírtková.

Přestupek policisté zadokumentovali a případ oznámí k dalšímu řešení místně příslušnému orgánu sociálně právní ochrany dětí.

Autor: