Pelhřimovský bazén zavádí čipové hodinky, nabídnou rychlejší odbavení

  8:44
Rychlejší a pohodlnější odbavení návštěvníků má přinést změna, kterou zavádějí v pelhřimovském bazénu. Lidé si tam mohou nově pořídit nabíjecí čipové hodinky. Jejich prostřednictvím si zájemce dopředu nakoupí služby, jež následně čerpá. Kredit mu je odečten po přiložení k odečítacímu terminálu.

Krytý bazén v Pelhřimově. | foto: Anna Vavríková, MAFRA

„Inspirovali jsme se v podobných zařízeních. Dá se říci, že se tímto krokem přibližujeme standardnímu recepčnímu servisu,“ informoval za provozovatele Martin Mareš, jednatel společnosti Pelhřimovská sportovní.

Jelikož čip není nutně fixován na jednu osobu, může mít například jeden celá rodina a půjčovat si jej, případně s ním lze platit i za ostatní. Čipové hodinky také umožní čas, který návštěvník stráví v bazénu nad rámec zaplacené základní hodiny, odečítat po minutách.

„Pokud si navíc zákazník hodinky nabije alespoň na tisíc korun, automaticky je mu na základní vstupné uplatněna dvacetiprocentní sleva,“ podotkl Mareš.

Jelikož se podle něj bezhotovostní a bezkontaktní placení služeb stává dnes již obecně přijímaným standardem, bude postupně tento způsob odbavování rozšiřován po celém sportovním areálu.

„Cílem je stav, kdy za pomocí čipových hodinek budou moci naši zákazníci zaplatit za veškeré čerpané služby, a to i například za občerstvení v bufetu,“ popsal jednatel.

Přesto však čipy zůstávají pouze volitelnou alternativou. Lidé, kteří preferují platbu hotovostí, mohou i nadále tento způsob uplatňovat a vstupné standardně uhradit na recepci bazénu.

Autor: