Na zatroubení autobusu reagoval mladý řidič pistolí namířenou z okénka

  10:04
Dva řidiči se ve čtvrtek odpoledne poprali na křižovatce v Třebíči. Jednadvacetiletý muž za volantem osobního vozu VW Golf nedal u obchodního centra v ulici Kpt. Jaroše přednost autobusu, na což jeho šofér reagoval zatroubením. Mladík odpověděl pistolí namířenou z okénka na řidiče autobusu.
Plynová pistole.

ilustrační snímek | foto: Ondřej Littera, MAFRA

Incident se odehrál po patnácté hodině. Řidič hromadné dopravy po něm pokračoval v jízdě za osobním autem, a to až na křížení ulic Rafaelova a Sportovní, kde vozy zastavily na červenou. Tam šofér opustil autobus a muže v osobním autě oslovil. 

„Ten ze svého vozidla vystoupil a fyzicky jej napadl úderem pěstí do obličeje. Řidič autobusu však útočníka zpacifikoval, svalil ho na zem, kde ho držel až do příjezdu policejní hlídky,“ popsala konflikt policejní mluvčí Dana Čírtková.

U obou řidičů policisté provedli dechové zkoušky u test na přítomnost omamných a psychotropních látek s negativním výsledkem.

Agresor, v jehož autě byla zajištěna plynová pistole, poté putoval na služebnu. Šofér autobusu utrpěl drobné zranění v obličeji, s nímž byl ošetřen v nemocnici.

„Řidič osobního vozidla je nyní podezřelý ze spáchání trestných činů výtržnictví a nebezpečného vyhrožování,“ dodala mluvčí.