Řidič kličkoval po D1, popíjel při tom rum s colou. Nadýchal čtyři promile

  16:30
Neobyčejně hazardního jednání se ve čtvrtek ráno dopustil třicetiletý řidič ze Slovenska. Na D1 popíjel za volantem dodávky rum s colou. S vozidlem při tom nebezpečně kličkoval. Když ho po oznámení ostatních řidičů zastavili policisté, nestačili se divit. Šofér nadýchal skoro 4 promile. Navíc nemá řidičák a jel v autě, které si vzal bez dovolení.
Ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Petr NovotnýMAFRA

Drnčet telefony začaly na tísňové lince krátce po půl sedmé ráno. Řidiči jedoucí ve směru na Brno operačnímu popisovali, jak dodávka Citroen Jumpy nebezpečně kličkuje po dálnici od 89. kilometru.

Někteří oznamovatelé měli podezření, že je řidič dodávky opilý. Jeden si dokonce všiml, že má šofér skloněnou hlavu a vypadá, jako kdyby za jízdy něco popíjel. Dispečerovi motoristé předali přesný popis červené dodávky i s konkrétním reklamním nápisem.

Nejbližší hlídka dálniční policie vozidlo zastavila na 134. kilometru u Měřína. Zjistila, že vůz řídil třicetiletý Slovák a že měl namířeno do své vlasti. A že muž ani nevlastní řidičský průkaz.

Šofér o pauze pil Metaxu, pak kličkoval po D1 a obrátil kamion na bok

Největší překvapení ale na policisty teprve čekalo. Při dechové zkoušce ukázal měřicí přístroj hodnotu 3,91 promile alkoholu. Řidič přiznal, že při jízdě skutečně popíjel rum s colou.

„Policisté řidiče zajistili a převezli na lékařské vyšetření spojené s odběrem krve. Poté ho umístili na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění,“ uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková s tím, že muž je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Kvůli domluvě na způsobu zajištění vozidla policisté kontaktovali jeho provozovatele. A zjistili při tom další pikantnost. Řidič k jízdě použil vozidlo bez vědomí a souhlasu jeho vlastníka.

Po vystřízlivění tak má slovenský řidič co vysvětlovat. Vedle řízení pod vlivem a bez řidičského průkazu je podezřelý i z neoprávněného užívání cizí věci. Celou věc policisté dále řeší ve zkráceném přípravném řízení.

Autor: