Lupiči se zalekli robustního majitele domu, jednoho z nich zpacifikoval

  11:48
Vyzbrojeni maskami, plynovými pistolemi, boxery i stahovacími páskami vyrazili v minulém týdnu dva mladí muži na pozemek rodinného domu v Roudnici nad Labem. Měli informace, že majitel uvnitř ukrývá větší množství peněz. Z loupeže ale nakonec nic nebylo.

„Pod záminkou, že se jedná o příslušníky policie, se dvojici podařilo vylákat muže z domu. Když ale otevřel dveře a oni ho viděli, zalekli se a dali se na útěk,“ uvedla mluvčí krajské policie Veronika Hyšplerová s tím, že majitel domu byl robustní, svalnaté postavy.

Když muž viděl, že se před ním dvojice mladíků rozprchla, neváhal ani na okamžik a rozeběhl se za nimi.

„Za pomoci několika občanů se mu nakonec jednoho z nich, čtyřiadvacetiletého muže, podařilo chytil a následně předat do rukou policie. Druhý podezřelý, dvacetiletý mladík, z místa činu utekl,“ doplnila Hyšplerová.

Netrvalo však dlouho a policie si pro mladíka došla, vypátrala ho na základě indicií a popisu. Při vyšetřování navíc vyšlo najevo, že v plánování loupeže měl prsty i sedmadvacetiletý muž, který na místě činu vůbec nebyl. Byl však organizátorem celé akce.

„Do 24 hodin od incidentu jsme měli všechny pachatele. Zadržení se při výslechu pod tíhou důkazů přiznali. Za trestný čin loupeže ve fázi přípravy jim nyní hrozí až desetileté tresty,“ dodala mluvčí policie.

Jak přesně chtěli pachatelé loupež provést, už neuvedla. Všichni obvinění jsou stíháni vazebně. 

Autor: