Asi čekají na neštěstí, spílají lidé radnici. Prkna na lávce v Ústí dál hnijí

  16:56
Na lávce železničního mostu přes řeku Labe v Ústí nad Labem se vinou uhnilého prkna objevila další velká díra. Na rozpadající se prkna upozornila MF DNES už loni na podzim. Město pak největší mezery jen prozatímně zakrylo, ale s opravou nezačalo. Lidé na magistrát nadávají, místem se bojí chodit.

„Tady se fakt jednou někdo propadne a utopí,“ říká muž středního věku, když při přecházení Labe po lávce ukazuje na další velkou díru po uhnilém prknu. „To je opravdu strašné, město na to kašle a člověk, aby se tu bál chodit,“ dodává jeho kamarád a dosti nevybíravě se vyjadřuje na adresu vedení krajského města.

Některá prohnilá prkna nechalo město zakrýt dřevotřískovými deskami. Podle staršího muže, který přes lávku chodí denně, je takovéto zakrývání velmi nevhodné, protože pod deskami hnijí prkna ještě více.

„To není oprava, to je fušeřina nejhrubšího zrna. Prkna se tu rozpadají už skoro rok a nikdo s tím nic pořádného nedělá. Někdo asi čeká, až se tu stane pořádné neštěstí,“ zlobí se muž.

Železniční most mezi stanicemi Ústí nad Labem-Střekov a Ústí nad Labem-západ patří Správě železnic (SŽ), ale lávka na mostě je ve správě města Ústí nad Labem. To už loni nechalo vyměnit pochozí prkna na polovině lávky směrem na Střekov. Na druhé straně však staré desky postupně uhnívají a rozpadají se.

V listopadu loňského roku se pak na ústecké straně objevila velká nebezpečná díra. Mluvčí ústeckého magistrátu Romana Macová tehdy sdělila, že výběrové řízení na opravu zbývající části lávky se právě připravuje.

Tohle je o zdraví. Lidé se bojí na lávku přes Labe, má shnilá prkna a díry

Hledání zhotovitele ovšem nabralo zpoždění, protože na dnešní dotaz redakce, proč město s lávkou nic nedělá, Macová stručně napsala, že rada města až teprve včera schválila čtyři miliony korun na výměnu stávající dřevěné pochůzkové plochy za trvanlivější materiál a že firmu teprve bude soutěžit.

Na otázku, jak často pracovníci města kontrolují nově vznikající nebezpečné díry po uhnilých prknech na lávce, magistrát neodpověděl.

Záběry z lávky pořízené loni v listopadu:

14. listopadu 2023