Hlučná firma opustí Žatec, kvůli stížnostem a špatnému zázemí jde do Kadaně

  7:04
Firma HP Pelzer, která v Žatci vyrábí akustické izolace do aut, ukončí ve městě výrobu a aktivity přestěhuje do Kadaně. Společnost v minulých letech čelila kritice kvůli hluku a zápachu. Za užívání některých staveb vybudovaných načerno či v rozporu s legislativou pak dostala od úřadů milionové pokuty.

„HP-Pelzer plánuje přesun celé výroby, v Žatci v současnosti máme 550 zaměstnanců. V nové lokaci v Kadani počítáme se všemi zaměstnanci,“ vysvětlil pro Deník ředitel žateckého závodu Čeněk Lamač.

Podle vyjádření společnosti jsou jedním z důvodů přesunu stížnosti lidí, přičemž nové zázemí bude prý celkově vhodnější pro její fungování.

Firma si už pronajala nové výrobní a skladovací prostory v průmyslové zóně u Kadaně. Veškeré aktivity tam chce přestěhovat nejpozději do konce roku 2024.

Společnost tak definitivně upustila od záměru vybudovat v žateckém areálu novou skladovací halu, která měla ulevit obyvatelům v okolí od hluku. Plánovala i další opatření, které měly podle ní dopady provozu na okolí zmírnit.

Co bude s areálem poté, co ho firma opustí, není zatím jasné.

10. prosince 2019

Autor: