V Děčíně hořel byt v paneláku, statik musel zkontrolovat dům

  10:32
Profesionální a dobrovolní hasiči vyrazili v úterý večer do děčínské části Letná, kde po nahlášeném výbuchu začalo hořet v přízemním bytě. Ze sedmipatrového panelového domu se evakuovali všichni obyvatelé a záchranáři ošetřili osm z nich. Vyšetřovatel zatím nestanovil příčinu požáru, škodu odhadl na jeden milion korun.

V Dečíně hořel byt v sedmipatrovém paneláku. (16. listopadu 2021) | foto: Tereza Tobiášová, Hasičský záchranný sbor Ústeckého kraje

„Takto rychle příčinu požáru nevíme, vyšetřujeme ji. Jedna z pravděpodobných příčin je výbuch. Prostřednictvím tísňového volání jsme dostali informaci, že došlo k výbuchu, ale to nemusí být vždy směrodatné,“ řekl iDNES.cz mluvčí hasičů Lukáš Marvan.

Operační středisko hasičů se o požáru dozvědělo krátce po dvacáté hodině, oheň dostali pod kontrolu za necelých třicet minut od vyhlášení poplachu. 

„Hasiči zpočátku evakuovali všechny obyvatele domu. Záchranná služba na místě ošetřila celkem osm lidí. Zástupce městského úřadu povolal pro evakuované obyvatele autobus. Na místo události se dostavil statik, který konstatoval, že konstrukce domu nebyla narušena,“ popsal zásah Marvan.

Požár se nerozšířil mimo byt, kde začalo hořet. Kromě jeho obyvatel se všichni mohli do svých domovů vrátit. 

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor: