K zabití ženy v Teplicích použil vrah i sekyru, tělo pak hodil do popelnice

  12:30,  aktualizováno  12:55
Soud poslal do vazby šestatřicetiletého muže obviněného z vraždy ženy v Teplicích. Útočník si podle vyjádření státního zástupce počínal zvlášť surovým způsobem, proto mu hrozí vězení na 15 až 20 let, případně i výjimečný trest. Jak potvrdil zdroj redakce, bezvládné tělo pachatel navíc hodil do popelnice, kde bylo objeveno během uplynulého víkendu.

Policie o události informovala v neděli s tím, že zadržela podezřelého. Během pondělí muže obvinila z vraždy ve třetím, tedy nejpřísnějším odstavci a také z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

„Soud dnes vyhověl mému návrhu na vzetí pana obviněného do vazby,“ řekl v úterý odpoledne státní zástupce Vladimír Jan, podle něhož hrozilo, že by muž mohl uprchnout.

Obětí je osmatřicetiletá žena. Podle žalobce se s podezřelým dobře znala. „Šlo o jeho osobu blízkou,“ podotkl Jan. Motiv zůstává nejasný. Obviněný „prý sám neví, co se stalo“.

Jak přesně muž skutek provedl, státní zástupce neuvedl. Pouze zmínil, že útočník při činu použil více nástrojů a policie je všechny zajistila. Podle informací MF DNES ženu škrtil, bodal a zasadil jí ránu sekerou.

Vyšetřovatelé ještě také čekají na výsledky soudní pitvy, která určí přesnou příčinu smrti.

Autor: