Zabil jsem ji, ale neznásilnil, tvrdí muž souzený za vraždu prostitutky

  12:40
Ústecký krajský soud začal projednávat loňské znásilnění a vraždu prostitutky. Na lavici obžalovaných stanul Ukrajinec Andrii Matsola, který přiznal, že loni v prosinci v Teplicích ženu zabil. Obvinění ze znásilnění ale odmítá. Cizinci hrozí až dvacet let vězení nebo i výjimečný trest.

Skutek se podle spisu odehrál loni 11. prosince zhruba hodinu před půlnocí v teplické Nákladní ulici.

„Obžalovaný přistoupil k poškozené, která u komunikace nabízela za úplatu sexuální služby, a fyzicky ji napadl několika údery rukou tak, že upadla na zem. Poté ji odvedl za reklamní billboard, kde ji přesně nezjištěným jednáním přinutil k souloži a orálnímu styku,“ píše se v obžalobě.

Podle spisu pak sedmadvacetiletá žena útočníkovi patrně řekla, že napadení oznámí na policii.

„Aby k tomu nedošlo, obžalovaný ji opakovaně udeřil kamenem do hlavy, a to velkou silou,“ stojí dále v obžalobě. Devastujícím zraněním žena na místě podlehla.

Matsola podle svých slov přijel do Česka za prací asi dva týdny před osudným dnem. Konkrétně do Teplic prý dorazil den před napadením prostitutky. Hned v úvodu své výpovědi řekl, že „souhlasí s vraždou, ale že nikoho neznásilnil“.

V onen den prý šel večer do pizzerie, kam za ním přišel ukrajinský kamarád ze stejné ubytovny. „Já jsem pak chtěl někam jít, třeba na diskotéku, ale on nechtěl, že musí ráno vstávat. Tak jsem se šel sám projít,“ uvedl Matsola s tím, že minul benzinku a zároveň si na druhé straně silnice všiml několika stojících žen.

Fotogalerie

Protože prý delší dobu neměl sex, měl v sobě alkohol a nikdy nebyl s prostitutkou, rozhodl se nějakou si sehnat.

Vypověděl, že si na čerpací stanici koupil prezervativy a potkal bezdomovce. „Dohodli jsme se, že mu koupím víno, když mi ukáže, kde jsou levné prostitutky. Pak jsem chodil za ním. Na křižovatce stála prostitutka. On mi řekl, že tady postávají běžně a abych se s ní šel sám domluvit. Ta žena ale asi na někoho čekala. Vůbec se se mnou nechtěla bavit,“ popsal Matsola za přítomnosti překladatele.

Nepamatuji si, jak jsem ji bil, řekl před soudem

Zanedlouho prý narazili na další prostitutku. S tou už se na sexu domluvil. „Řekla si o 200 korun a chtěla nejprve vidět peníze. Ukázal jsem jí pětistovku. Ona řekla, že nebude mít nazpátek. Šli jsme proto spolu na benzinku rozměnit. Pak jsme vystoupali po takovém kopečku ke křoví a tam k tomu došlo. Já jí v jeden moment chtěl rozepnout bundu a sáhnout na prsa, ale ona se, nevím proč, odstrčila. Sebrala peníze a běžela k silnici,“ vypověděl dále Ukrajinec.

Sám se podle svých slov upravil, šel směrem za ní a znovu potkal stejného bezdomovce a posléze další prostitutku.

Video ze zatčení muže podezřelého z vraždy prostitutky (20. 12. 2018)

„Domluvili jsme se na penězích. Věděl jsem, že mám ty tři stovky. Pak jsme normálně šli za billboard. Po sexu jsem vyndal ty tři stovky, ale ona chtěla víc. Hádali jsme se. Křičela něco ve smyslu, že chce víc, jinak zavolá policii. Pak už si nepamatuji, jak se to odehrálo. Nepamatuji si, jak jsem ji bil,“ uvedl obžalovaný.

Matsola pak podle spisu ve snaze zamést stopy na místě činu ženu svlékl, vzal její kabelku a všechno i se svou mikinou zahodil. „Co všechno jsem vzal, nevím. Leželo to tam na zemi. Kam jsem to odnesl, také nevím,“ pokračoval cizinec.

Hlavní líčení bude pokračovat zítra výslechem svědků a znalců.