Drogy chtěl do věznice přehodit přes zeď, sáček mu ale dopadl zpět k nohám

  11:42
Otec chtěl synovi do vězení na Lounsku dopravit drogy. Spolu se třemi kumpány se proto rozhodli sáčky s pervitinem a konopím přehodit přes zeď věznice. Celý plán se jim však pokazil hned v úvodu, kdy se pověřenému jedinci hod sáčků nezdařil a drogy dopadly mimo areál věznice. To však neušlo pozornosti ostrahy.

ilustrační snímek | foto: Martin Polívka, MAFRA

„Ve věznici v okrese Louny si odpykává trest čtyřiadvacetiletý muž, který požádal svého otce o distribuci drog do areálu věznice. Ten chtěl svému synovi splnit přání a oslovil dalšího známého, který mu sehnal tři sáčky s pervitinem a konopím,“ popisuje mluvčí lounské policie Ilona Gazdošová.

„Dále najali třetího spolupachatele, aby dle instrukcí vězně přehodil tyto sáčky přes zeď věznice na určeném místě. Za to dostal „vrhač“ peněžitou odměnu,“ dodává mluvčí s tím, že případ se odehrál na přelomu února a března.

Hod sáčků přes vězeňskou zeď se ale nezdařil a počínání podezřelé skupinky si všimli pracovníci vězeňské služby a trojici mužů zadrželi.

„Následně se prověřování celé události ujali lounští kriminalisté a společně s kolegy z vězeňské služby rozkryli zorganizování celého případu,“ pokračuje Gazdošová.

„Všem čtyřem strůjcům sdělil policejní komisař obvinění z přečinů nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a také z maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání,“ dodává mluvčí.

U jednoho z obviněných soud akceptoval návrh na vzetí do vazby a muž si tak počká na soud ve vazební věznici.

Autor: