iDNES.cz

Hasiči během noci likvidovali tři požáry opuštěných budov ve Vejprtech

  9:10,  aktualizováno  10:50
Během jedné noci likvidovali hasiči ve Vejprtech požáry tří prázdných budov. Českým hasičům na pomoci přijeli i kolegové z Německa.

Hasiči ve Vejprtech během noci a rána likvidovali požáry tří prázdných budov ve Vejprtech. | foto: HZS Ústeckého kraje

„V 0:24 byl hlášen požár domu v ulici Boženy Němcové, v 2:09 hořela opuštěná továrna v Tyršově ulici a v 3:40 byl nahlášen požár v Husově ulici,“ sdělil mluvčí Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje Lukáš Marvan.

„V Husově ulici probíhají dohašovací práce, ostatní zlikvidovány,“ doplnil Marvan po osmé hodině ráno.

Z důvodu velkého počtu nasazených jednotek byl ve Vejprtech v noci vyhlášen třetí stupeň poplachu.

Nočními požáry se zabývá i policie. „Na místě jsme zasahovali, případ šetříme a provádíme prvotní úkony. S ohledem na počátek šetření nebudeme žádné další informace sdělovat,“ řekla mluvčí chomutovské policie Miroslava Glogovská

Podle portálu jvpress.cz policisté podle dosud neověřené informace dokonce měli již zadržet tři podezřelé žháře. „Tuto zprávu po dohodě s vedením nebudeme ani potvrzovat ani vyvracet,“ sdělila Glogovská.

„Někteří místní si myslí, že za tím může být jeden kluk, který je naprosto na drogách. Víme o něm a už nějaký čas na něj upozorňujeme policii. Avšak policie nemůže nic dělat. Prý může zasáhnout, až ten člověk něco udělá. Například před čtrnácti dny nám komplet vyhořel jeden soukromý dům a právě tento člověk tam byl. Nic se mu ale neprokázalo,“ řekla starostka Vejprt Jitka Gavdunová.

„Všechny tři požáry byly založené a na všech místech se tento zdrogovaný člověk motal. Údajně ho policie zatkla ještě spolu s dalšími dvěma,“ dodala Gavdunová.

Přímo u hašení požárů byl přítomen místostarosta Vlastimír Volín, jenž zmíněného muže viděl. „Vyskytoval se tam, viděl jsem ho u těch dvou objektů, ale víc říci nemohu. Policie tam byla a určitě reagovala na výskyt osob, které tam byly, a asi konala,“ řekl.

Požáry poničily dvě staré opuštěné továrny a jeden prázdný asi rok a půl neobydlený dům, jehož majitel zemřel.

U požáru zasahovalo dvanáct jednotek z Ústeckého a Karlovarského kraje. Českým hasičům pomáhalo i pět jednotek z Německa. Podle místních bylo na místě okolo padesáti hasičských automobilů a na osmdesát hasičů.

Autor:
zpět na článek