Chátrající ubytovnu Varnsdorf zboural, místo ní vznikla oddychová zóna

  12:28
Na místě loni zbourané ubytovny ve Varnsdorfu na Děčínsku vznikla nová oddychová zóna. Parkové terénní úpravy se dělaly v září, následovalo založení trávníků a výsadba zeleně.

Nový park se nachází na místě loni zbourané ubytovny, terénní úpravy proběhly v září, následovalo založení trávníků a výsadba zeleně. | foto: město Varnsdorf

„Výsadba byla koncipována tak, aby obsahovala dlouhověké dřeviny, které budou časem tvořit základní kostru parku, dále menší středněvěké a jako doplnění byla navržena výsadba kvetoucích stromů a keřů,“ uvedl mluvčí radnice Tomáš Secký.

Fotogalerie

Mezi sedmnácti vysázenými stromy je třeba buk lesní, muchovník Lamarckův, javor červený, dub letní či jírovec pleťový.

„Vysázeno bylo také osmnáct keřů různých druhů a vznikly i záhony,“ podotkl Secký s tím, že do budoucna se uvažuje o umístění městského mobiliáře v podobě laviček a odpadkových košů, případně vybudování několika herních prvků.

„Revitalizaci plochy o rozloze 2,5 tisíce metrů čtverečních v ceně 370 tisíc korun financoval Varnsdorf ze svého rozpočtu,“ dodal Secký.

Bývalá ubytovna šla k zemi loni v listopadu, práce přišly na necelé dva miliony korun, přičemž pětaosmdesát procent výdajů pokryla dotace z ministerstva pro místní rozvoj.

„Podmínkou dotačního titulu bylo následné vybudování oddychové zóny, třeba právě v podobě parku,“ vysvětlil Secký vznik odpočinkového místa.