Městský park ve Varnsdorfu se promění v mapu Šluknovska

  14:04
Rozsáhlá proměna čeká park ve varnsdorfské ulici Boženy Němcové. Nové by měly být cesty, osvětlení, vodní prvky, lavičky, upraví se také zeleň. Celková kompozice prostoru vytvoří mapu Šluknovského výběžku a bude mít i edukativní charakter.

Autorem architektonického řešení parku je Martin Bosák. Na obrázku je vizualizace. | foto: město Varnsdorf

„Centrální prostranství parku budou tvořit velkoformátové betonové dlaždice poskládané do tvaru Šluknovského výběžku. Horní část ohraničená keři bude značit státní hranici, rozvolněná dlažba při spodním okraji naznačuje návaznost na další území České republiky,“ uvedl mluvčí města Tomáš Secký.

Na vydlážděné ploše bude zobrazeno rozmístění 18 měst a obcí Šluknovska. V projektu se také počítá s vodními prvky v podobě trysek z dlažby. Symbolizovat budou rozvodí Labe a Odry. 

Autorem architektonického řešení parku je Martin Bosák.

V parku, který navazuje na okolní areály mateřské, základní, střední školy a zároveň je v blízkosti přilehlých bytových domů v ulici Bjarnata Krawce, zůstanou zachovány současné přístupové cesty, dostanou však mlatový povrch. 

„Bude to něco nového, co ve městě ještě nemáme. Zároveň zpříjemní letní dny nejen dětem, ale i dospělým. Park navíc bude v edukativním duchu. Nebude chybět ani infotabule o Šluknovském výběžku, přilehlé školy tak budou moci park využít k venkovní výuce nebo trávení volného času,“ přiblížil starosta města Roland Solloch (ANO).

Počítá se i s obnovou zeleně. Zdravé dřeviny zůstanou, ty dožilé pak nahradí nové. První práce mají odstartovat příští rok a městskou pokladnu vyjdou na 6 až 7 milionů korun. 

Autor: