Ženu praštil na ulici tyčí na objednávku. Násilník unikal přes dva roky

  12:54
Ústeckým kriminalistům se podařilo dopadnout násilníka, který krátce před Vánocemi roku 2017 brutálně napadl ženu v Ústí nad Labem. Za těžké ublížení na zdraví ve stadiu pokusu mu hrozí až desetileté vězení. Čin spáchal na objednávku.

Muž napadl ženu kovovou tyčí. Hledá ho policie | foto: PČRiDNES.cz

„Ve večerních hodinách v ulici České mládeže neznámý muž přistoupil zezadu k ženě jdoucí po chodníku a kovovou tyčí ji udeřil přes hlavu,“ popsala brutální útok z 22. prosince 2017 policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.

„Žena utrpěla vážné zranění a musela být hospitalizována,“ připomněla Hyšplerová.

Muž na ústecké Klíši napadl ženu kovovou tyčí

Čin zachytily kamery umístěné v blízkém univerzitním kampusu. Záznam z kamerového systému policie zveřejnila a žádala veřejnost o pomoc při pátrání po pachateli, bohužel tehdy s negativním výsledkem.

„Minulý týden kriminalisté vyslýchali muže, který měl na sobě obdobnou mikinu jako pachatel před třemi lety. Svitla jim naděje, které byla ale záhy vyvrácena, neboť tento muž byl v té době ve výkonu trestu,“ uvedla Hyšplerová.

„Ovšem při výslechu a dotazování se na tento skutek se kriminalisté dostali k muži, který odpovídal popisem pachateli činu a v minulosti měl na svědomí násilnou trestnou činnost,“ vylíčila mluvčí.

Ústečtí kriminalisté si pro podezřelého ihned dojeli a muž se jim pod tíhou důkazů přiznal. Sdělil jim i motiv.

„Motivem jeho jednání byla objednávka. Napadení předcházel incident, ke kterému došlo v místním obchodě, kde napadená žena pracovala. V obchodě se dostala do slovního konfliktu s mužem a ženou,“ přiblížila Hyšplerová.

„Tento pár následně oslovil podezřelého před obchodem, zda si nechce vydělat dva tisíce korun. Dali mu kovovou tyč a ukázali ženu. Pachatel pod vidinou odměny dvou tisíc korun ženu napadl,“ doplnila policejní mluvčí.

V současné době 29letý muž čelí obvinění z trestného činu těžkého ublížení na zdraví ve stadiu pokusu.