iDNES.cz

Ústecká univerzita má unikátní prostor pro vzdělávání pod širým nebem

  17:28
V kampusu ústecké univerzity vyrostlo za zhruba 45 milionů korun nové Centrum biologických a environmentálních oborů. Katedra biologie tak dostala moderní budovu se třemi výukovými prostory včetně unikátního prostoru pro vzdělávání pod širým nebem na terase s působivým výhledem na Milešovku.

V kampusu ústecké univerzity vyrostlo za zhruba 45 milionů korun nové Centrum biologických a environmetálních oborů. | foto: archiv UJEP

„Centrum bude sloužit pro vzdělávání studentů biologie bakalářského a magisterského stupně zejména v zoologických a botanických oborech,“ řekl proděkan pro vnější a zahraniční vztahy Jan Bláha.

Fotogalerie

Centrum biologických a environmentálních oborů (CEBO), jehož výstavba přišla na 45 milionů korun, se otevře 29. srpna.

Nový objekt postavila ústecká univerzita v předlické ulici Za Válcovnou, v přírodní lokalitě, kde se nachází Naučný botanický park přírodovědecké fakulty, skleníky a část katedry biologie.

„Součástí CEBO je i nově vybudovaný skleník a specializované zařízení, takzvaný fytotron, který bude využit pro experimentální práci a výuku studentů katedry biologie v oblasti rostlinné fyziologie a biotechnologie,“ přiblížil vedoucí katedry biologie Jan Malý.

Vedoucí katedry biologie vysvětlil, že fytotron například umožňuje pěstování rostlin za kontrolovaných a programově regulovatelných vnějších podmínek.

zpět na článek