Na novou školku si v Teplicích ještě počkají, radnice musí sehnat peníze

  14:38
Plánovaná výstavba nové mateřské školy v teplické lokalitě Bílá cesta se prozatím neuskuteční. Město od záměru ustoupilo, přestože už má na projekt připravené peníze v rozpočtu. Důvodem je, že výstavba školky měla podle projektové dokumentace stát až dvakrát tolik, než bylo původně plánováno.
Stavebníci v současnosti obsadili i mateřskou školu Beruška v libereckých...

ilustrační snímek | foto: Jan Pešek, MF DNES

„V rozpočtu je počítáno s částkou 35,2 milionu korun. Na základě projektové dokumentace se však cena vyšplhala na 62,3 milionu a s dalšími penězi bylo nutné počítat na autorský a technický dozor. Hodnota zakázky by mohla dosáhnout až 65 milionů,“ vysvětlil na pondělním jednání zastupitelstva Roman Jodas, vedoucí finančního odboru teplického magistrátu.

Nová mateřinka se třemi třídami a kapacitou zhruba 75 dětí měla vyrůst na městském pozemku na Nové Vsi v blízkosti základní školy ve Verdunské ulici. Město chtělo její výstavbou řešit nedostatek míst ve školkách.

Zastupitelé se proto po krátké diskusi shodli na tom, že bude nejlepší projekt odložit a hledat externí zdroje financování.

„Rozhodli jsme se další kroky realizace této školky pozastavit s tím, že budeme prověřovat nejen projekt, ale zároveň budeme hledat i možnosti čerpání dotací, například z regionálního operačního programu,“ sdělil primátor města Hynek Hanza (ODS).

Podle náměstka Jiřího Štábla (ANO) bude město hledat i jiné objekty, do kterých by mohlo případně předškoláky umístit.

„Okamžitě jsem požádal odbor školství, aby prověřil, zdali máme jiné kapacity, buď v jiné škole, nebo v nějakém objektu na území města. Jde o to, abychom jen nečekali na to, jak dopadne financování,“ vysvětlil Štábl.

Autor: