S batoletem zacházel jako s hadrovou panenkou. Dítě zemřelo, muž je ve vazbě

  12:20
Okresní soud v Teplicích poslal do vazby jednačtyřicetiletého muže podezřelého z brutálního ubití ani ne rok a půl staré holčičky. V současné době je obviněn z těžkého ublížení na zdraví s trestní sazbou od osmi do šestnácti let.

„Soud vyhověl návrhu státního zastupitelství. Shledal existenci všech vazebních důvodů. Proti usnesení nikdo nepodal stížnost, je tak pravomocné,“ řekl soudce Miroslav Čapek.

Podle něj se obviněný, jenž byl otčímem holčičky, při vazebním zasedání, které je neveřejné, ke skutku jako takovému nevyjadřoval. „Projevil nad ním lítost s tím, že si ale samotný průběh nepamatuje,“ uvedl Čapek.

K činu došlo v sobotu odpoledne. Podle zdrojů redakce s dítětem muž zacházel jako s hadrovou panenkou v době, když matka byla v práci.

Po návratu zavolala záchranku. Holčička utrpěla natolik závažná zranění, že neměla šanci přežít. Zemřela v nemocnici.

Muže policie zadržela přímo na místě činu. Musel být ale nejprve umístěn do zdravotnického zařízení kvůli ovlivnění alkoholem a drogami.

Podle názoru soudu by jednání obviněného mělo být kvalifikováno jako zločin vraždy ve třetím odstavci, kde je sazba od 15 do 20 let, případně tam přichází v úvahu i trest výjimečný.

„Takto to zatím vyplývá ze spisu. K tomu, aby mohla být tato kvalifikace uplatněna, ale bude muset být provedeno ještě obsáhlé dokazování,“ doplnil Čapek.