Zneužil čtyři studentky, viní žalobce bývalého učitele gymnázia v Krupce

  12:20
Státní zástupce obžaloval někdejšího učitele Biskupského gymnázia a základní školy v Krupce na Teplicku podezřelého ze sexuálního zneužívání nezletilých studentek. Muži hrozí trest od dvou do deseti let. Žalobce ho s ohledem na charakter spáchaných skutků navrhuje poslat do vězení.

Biskupské gymnázium a základní škola v krupské části Bohosudov | foto: Iveta Lhotská, MAFRA

„V daném případě byla k Okresnímu soudu v Teplicích podána obžaloba pro zločin pohlavního zneužití a přečin sexuálního nátlaku, kterých se měl obviněný dopustit postupně vůči čtyřem poškozeným,“ sdělil iDNES.cz šéf teplických státních zástupců Ondřej Langr.

„Vzhledem k charakteru jednání je pro případ uznání viny navrhováno uložení nepodmíněného trestu odnětí svobody,“ podotkl Langr.

Další podrobnosti sdělit nechtěl. „S ohledem na věk poškozených, charakter trestné činnosti i s ohledem na možné ohrožení objasnění skutečností důležitých pro trestní řízení nebudou ze strany státního zastupitelství v tomto případě poskytovány podrobnější informace,“ uvedl Langr.

„Zájem na ochraně zvláště zranitelných obětí trestné činnosti, jakož i zájem na náležitém objasnění věci v řízení před soudem zde nepochybně převažuje nad zájmem na informování veřejnosti,“ dodal.

„Prasklo“ to kvůli sportovní akci

Kauza vyplula na povrch loni na jaře. Škola tehdy na učitele podala trestní oznámení a dala mu okamžitou výpověď. Uvedla, že tímto krokem reagovala na podněty, které získala 23. března. Policie jej pak obvinila pro zločin pohlavní zneužití.

Podle zjištění portálu iDNES.cz měl mít pedagog údajně minimálně jeden sexuální styk s dvanáctiletou dívkou a podle zdrojů redakce měl v minulosti i několik dalších dívek osahávat a také fotografovat v choulostivých pozicích při mimoškolních akcích.

Vše zřejmě „prasklo“ ve chvíli, kdy byl podezřelý společně s částí žáků na konci března na sportovní akci. Část studentů totiž zůstala ve škole a ve chvíli, kdy se jich učitelé zeptali, proč také neodcestovali, se někdo z nich prořekl, že nejel právě kvůli zmíněnému učiteli.

Autor: