Řidiče na parkovišti překvapila surikata, mezi koly kamionu ji našel pes

  13:54
Surikata, která utekla z výběhu v zahradnictví, překvapila obyvatele Chabařovic u Ústí nad Labem. Vystrašené zvíře se našlo na parkovišti pro kamiony, kde ho vyčenichal pes jednoho z řidičů.

„V neděli jsme si šli s kolegou do vozu připravit věci před jízdou a najednou začal jeho pes štěkat na něco mezi kamiony,“ popisuje zážitek Lukáš Doubek. „Když jsme přišli blíž, vykoukla na nás surikata,“ dodává s úsměvem s tím, že chvíli si nebyli zcela jistí, zda jde opravdu o exotickou šelmičku.

Vystrašené zvíře na muže dokonce štěkalo a vrčelo. „Bylo to, jako když štěká čivava,“ popisuje Doubek. Štěkavé a vrčivé zvuky vydávají surikaty pokud cítí větší ohrožení.  

K nezvyklému nálezu muži přivolali městskou policii. „K odchytu surikaty jsme vyjížděli vůbec poprvé,“ uvedl jeden ze strážníků. Hlídka však nakonec zasahovat nemusela.

Mezitím si totiž manželka Lukáše Doubka vzpomněla, že surikaty chovají v blízkém zahradnictví, a tak kontaktovali jeho zaměstnance. Ti si pak pro vyděšené zvíře přišli a odnesli ho zpět do bezpečí jeho výběhu.

Autor: