V jednom z mosteckých bytů se na Nový rok ráno střílelo, muž nepřežil

  11:52,  aktualizováno  17:13
Střelba otřásla na Nový rok ráno jedním z mosteckých bytů. Záchranáři na místo vyslali vrtulník, ani přes jejich rychlý zásah se však postřeleného muže oživit nepodařilo. Co se v bytě stalo, nyní zjišťují kriminalisté.
Letecká záchranná služba.

Ilustrační snímek | foto: HZS Moravskoslezského kraje

Policisté přijali oznámení o postřeleném muži zhruba v půl osmé ráno.

„Na místo jsme vyslali vrtulník, ovšem střelné poranění bylo neslučitelné se životem a resuscitace byla i přes veškeré úsilí neúspěšná,“ sdělil iDNES.cz mluvčí krajské záchranky Prokop Volejník.

Co přesně se v bytě stalo, kriminalisté stále zjišťují. Odpoledne oznámili, že případ budou nadále vyšetřovat jako podezření z trestného činu účast na sebevraždě, za který hrozí v základní sazbě podle trestního zákoníku až tříleté vězení.

„Oznámení o střelném poranění s následkem smrti v jednom z mosteckých bytů jsme přijali od zdravotníků. Musíme prověřit zda šlo o sebevraždu, nešťastnou náhodou či případné cizí zavinění,“ uvedla policejní mluvčí Alena Bartošová. Odpoledne k případu dodala, že i přes upřesnění právní kvalifikace případu zatím žádný z možných způsobů úmrtí nelze vyloučit.

Autor: