Při tragédii v chemičce pochybil dělník, jenž zemřel. Policie případ odloží

  15:40
Policie odloží případ dubnové tragédie v ústecké Spolchemii, kde při přípravě plnění cisterny zemřel pracovník a další utrpěl těžká zranění. Trestný čin totiž podle vyšetřovatelů spáchal právě muž, jenž nepřežil. Kvůli svému postavení nesl za událost odpovědnost. Zraněného však zároveň pomohl zachránit.

ilustrační snímek | foto: Spolchemie

Policisté případ nejdříve vedli jako podezření z trestného činu usmrcení z nedbalosti. „V průběhu prověřování bylo zjištěno, že se jednalo o těžké ublížení na zdraví z nedbalosti,“ sdělila portálu iDNES.cz policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.

Toho se podle kriminalistů dopustil právě šestapadesátiletý zaměstnanec, který při dubnové tragédii zemřel. Byl tehdy totiž nadřízeným odpovědným za druhého pracovníka, jehož musel vrtulník transportovat do pražské vinohradské nemocnice.

Viník však zároveň podle vyšetřovatelů zraněnému pomohl. Když totiž jeho podřízený v cisterně se zbytkem hydroxidu zkolaboval, sestoupil za ním, aby ho zachránil. Záhy však ztratil vědomí i on sám a už se ho nepodařilo oživit.

Muže, který přežil, propustili už před několika měsíci z nemocnice.

Podle Spolchemie vstoupili oba zaměstnanci do cisterny v rozporu s interními předpisy a stanovenými pracovními postupy.

„Bezprostředně po události jsme provedli velmi důkladné interní šetření. Na základě jeho výsledků byla přijata nadstandardní bezpečnostní opatření, především preventivního charakteru. Rovněž jsme iniciovali opatření legislativního charakteru v oblasti přepravy nebezpečných látek,“ řekl mluvčí Spolchemie Jan Charvát.

Autor: