Ředitel pronajal dům dětí na akci SPD. Měla vzdělávací charakter, hájí se

  8:38
Opoziční zastupitelé Ústí nad Labem zkritizovali ředitele Domu dětí a mládeže (DDM) Jana Eichlera za to, že pronajal prostory na politickou debatu poslanců SPD. Podle nich politika do takového zařízení nepatří. Do budoucna by se mohly podobné akce konat přímo na magistrátu.

Jan Eichler, ředitel DDM v Ústí nad Labem | foto: Karel Pešek, MAFRA

Jan Eichler se brání tím, že šlo o edukativní a vzdělávací akci poslanců zvolených za Ústecký kraj, jejíž součástí byla i debata. „Usoudili jsme, že to má vzdělávací charakter. Proto jsme ji povolili,“ uvedl tento týden na jednání zastupitelstva Eichler.

Podle opozičního zastupitele a senátora Martina Krska (PRO! Ústí) je výsměch tvrdit o politické agitaci a diskusi s poslanci jedné strany, že jde o vzdělávací akci. Podobně to vidí i Michal Šidák z ODS. „Akce v DDM měla se vzdělávací akcí pramálo společného,“ řekl.

Debatu moderoval nový náměstek ústeckého primátora Michal Mohr (SPD). V místě konání nevidí sebemenší problém. „Znemožnění takových akcí je cenzura. Každý ze zastupitelů by měl mít možnost vystoupit a říct své názory. Já prosazuji demokracii, cenzura je pro mě nepřijatelná. Můžeme se dohodnout na tom, že bychom vytvořili nějaké místo na způsob Hyde Parku, kde všichni můžeme vystupovat, samozřejmě kromě těch, kteří byli soudně stíhaní nebo jsou v nějakém rozporu se zákonem,“ poznamenal Mohr.

Mám toho hodně rozděláno, řekl končící náměstek z SPD. Dál ho živí magistrát

Vhodným prostorem pro pořádání podobných akcí může být podle Krska jednací sál ústeckého magistrátu.

„Pokud bychom se společně dohodli, že jakákoliv politická vystoupení se budou odehrávat v této místnosti, nemám s tím žádný problém. Myslím, že i kolegové z ostatních hnutí a stran to přivítají, samozřejmě za příslušné nájemné,“ sdělil primátor Petr Nedvědický (ANO).

Šéfovi opozičního hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomio Okamurovi doporučil v roce 2022 ve Sněmovně poslanec vládního STAN Ondřej Lochman, aby se jeho hnutí přejmenovalo na Stranu přátel diktátora:

7. září 2022

Autor: