V Litoměřicích spadlo lešení, při události se tři lidé vážně zranili

  14:46
V centru Litoměřic se v sobotu dopoledne zřítilo lešení. Při události se vážně zranili tři lidé, které do nemocnice přepravily sanitky a vrtulník. Kriminalisté se zabývají příčinami nešťastného okamžiku.

V Litoměřicích spadlo lešení, při události se zranili tři lidé. (3. září 2022) | foto: HZS Ústeckého kraje

„Událost nám oznámila zdravotnická záchranná služba v 11 hodin. Na Tyršově náměstí v Litoměřicích spadlo lešení a tři lidé se zranili,“ řekla iDNES.cz krajská mluvčí policie Miroslava Glogovská.

Na místo kromě policistů vyrazili i hasiči a záchranáři. Do nemocnice převezli sanitky dva zraněné, jednoho s velmi vážným zraněním transportoval do ústecké nemocnice vrtulník.

„Na místo jsme vyslali výjezdovou skupinu z územního odboru Litoměřice, ta tam prováděla prvotní úkony. Právní kvalifikace zatím nebyla stanovena. Okolnosti jsou předmětem dalšího vyšetřování kriminalistů,“ dodala Glogovská.

Hasiči na místě pomáhali s transportem zraněných a rozebrali spadlé lešení.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor: