V Roudnici plánují lávku přes Labe, lidé budou vybírat ze dvou variant

  16:22
Obyvatelé Roudnice nad Labem, cyklisté i turisté by se za několik let mohli dočkat nové lávky přes řeku Labe. Radnice tím chce vyjít vstříc přání veřejnosti, která poukazovala na to, že přecházení řeky přes stávající silniční most není příliš bezpečné. Město už má k dispozici studii lávky.

Druhá varianta využívá k překlenutí Labe ostrovy v řečišti a vede mezi židovskou čtvrtí a baseballovým hřištěm. | foto: Vizualizace: studia Bridge Structures a Rusina Frei

„Současný odhad nákladů činí zhruba 100 milionů korun,“ uvedl starosta František Padělek (Společně pro Roudnici) s tím, že o finanční prostředky chce město požádat Státní fond dopravní infrastruktury.

Oslovení architekti připravili dvě studie situované do dvou různých míst. „V obou variantách jsou lávky umístěny na městských pozemcích a navrženy s ohledem na potřeby plavební dráhy, protipovodňových opatření i památkové ochrany městského panoramatu,“ upřesnil mluvčí radnice Jan Vancl.

První varianta překonává Labe z ulice Štěpárna na levém břehu a sportovní halou na pravém břehu. Druhá využívá k překlenutí Labe ostrovy v řečišti a vede mezi židovskou čtvrtí a baseballovým hřištěm.

Město chce v následujících měsících zatím blíže nespecifikovanou formou oslovit veřejnost s dotazem, která z variant je pro ni přijatelnější, poté by se začal připravovat samotný projekt.

„Příprava potřebné dokumentace může být podle odborníků prací na rok až dva,“ nastínil starosta.

Autor: