Stovky motorkářů vyrazily na silnice na společnou jízdu s policisty

  16:42
Ústeckým krajem projely v sobotu dopoledne téměř čtyři stovky motocyklistů. Na bezmála osmdesát kilometrů dlouhou trasu společně vyrazili fanoušci jedné stopy a policisté. Stalo se tak v rámci preventivního projektu. Celkem se takto pospolu letos vydají na české silnice ještě osmkrát.

Početná kolona vyrazila na cestu v deset hodin z vesničky Rovné pod horou Říp. Odtud se účastníci vydali přes Lovosice do Mostu na zdejší polygon, kde mohli absolvovat bezplatný výcvik bezpečné jízdy.

Fotogalerie

„Chceme, aby si motorkáři po zimní a někteří třeba i po ještě delší pauze mohli osahat řízení. Aby si na polygonu ověřili své dovednosti a porovnali představy s realitou. Spousta z nich si bohužel hraje na Rossiho, místo toho, aby jezdili s větší pokorou,“ řekl šéf krajské dopravní policie Jiří Ušák, jenž v koloně nechyběl. Stejně jako ředitel republikové dopravní policie Tomáš Lerch.

„A současně chceme dát motocyklistům najevo, že nejsme jejich protivníky, ale partnery. Nejde nám o nic jiného, než aby se ze svých vyjížděk vraceli v pořádku,“ dodal Ušák.

Jednalo se o první společnou jízdu v rámci druhého ročníku celorepublikového preventivního projektu, jehož kýženým cílem je snížení počtu nehod zaviněných motorkáři. Konkrétně v Ústeckém kraji jich loni zavinili 160, o 26 víc ve srovnání s rokem 2017. Zemřelo při nich sedm lidí, těžce zraněno bylo 15 lidí.

Společných jízd proběhne na různých místech Česka ještě osm. Další dvě se uskuteční příští neděli v Moravskoslezském a Pardubickém kraji. Zájemci se na ně mohou hlásit prostřednictvím formuláře na webu policie.