iDNES.cz

Úprava náměstí, zeleň, parčík. Ústí chce proměnit předlické ghetto

  7:08
Ústečtí radní schválili rekonstrukci předlického Školního náměstí a náměstí Prokopa Velikého včetně úpravy zeleně nebo zboření desítek zchátralých garáží v Marxově ulici. Na investici půjde přes osm milionů korun, které město předloni získalo z prodeje pozemků v předlické průmyslové zóně Jih.

Ústecká čtvrť Předlice | foto: Karel Pešek, MAFRA

„Vypracovali jsme seznam akcí, které budeme předkládat zastupitelům, a uvidíme, co podpoří. Největší z nich bude úprava náměstí Prokopa Velikého, odkud je to blízko k jezeru Milada,“ řekl náměstek primátora Pavel Tošovský (ODS).

„Bude zde upraven parčík, zeleň a počítáme s panelem o historii Starých Předlic. Chceme upravit místa, kde lidé žijí, podnikají a zkrášlují své domy a okolí. S nimi budeme při revitalizaci spolupracovat,“ dodal Tošovský s tím, že tabule nebudou ze železa ani kovu, protože by na místě dlouho nevydržely.

V Předlicích dlouhodobě žijí sociálně slabí obyvatelé, hromadí se zde odpadky, přibývá vybydlených nebo vyhořelých domů.

Na Školním náměstí se počítá se stavbou zastávky MHD a obnovou božích muk na křižovatce ulic Hrbovická a Za Válcovnou. Vznikne i pamětní deska Jaroslava Foglara, který zde kdysi několik měsíců bydlel.

V Marxově ulici zase radnice hodlá zřídit informační tabuli o historii Lidového domu a také zlikvidovat garážový dvůr, kam se stahují uživatelé drog.

Fotogalerie

„Dnes jsou garáže už bezcenné a město je postupně od majitelů dostává darem. Věřím, že se nám podaří získat všechny. Město je pak bude muset zbořit a místo upravit,“ přiblížil náměstek primátora.

Pokud tento plán schválí zastupitelé, revitalizace Předlic začne a také skončí příští rok.

„To je optimistický plán, ale zřejmě budeme rádi, kde se příští rok podaří udělat větší část,“ zmínil Tošovský.

zpět na článek