Hasiči zlikvidovali rozsáhlý požár haly v Lovosicích, tři se zranili

  19:12,  aktualizováno  30. srpna 7:57
Hasiči ukončili likvidaci rozsáhlého požáru skladovací haly v průmyslovém areálu na okraji Lovosic na Litoměřicku. Tři hasiči se při zásahu lehce zranili. Jeden člověk se nadýchal kouře a po evakuaci ho záchranáři odvezli do nemocnice.

Plameny zachvátily halu společnosti Glanzstoff Bohemia o velikosti 10 x 15 metrů kolem půl páté odpoledne. Policie musela na místě odklánět dopravu. K požáru vyjíždělo třináct hasičských jednotek.  Hasiči dostali požár pod kontrolu zhruba ve 21 hodin.

Fotogalerie

„Z preventivních důvodů jsou nyní na místě podnikoví hasiči,“ sdělil iDNES.cz krajský mluvčí hasičů Lukáš Marvan s tím, že na místo dorazili pracovníci Technického ústavu požární ochrany kvůli vyšetřování příčiny události.

Škody jsou předběžně odhadnuty na čtyřicet milionů korun. „Byla to stará plechová hala, v které jsme měli uskladněné suroviny pro další zpracování. Mezi těmi surovinami byl polyester, polyamid a aramid, je to umělohmotné vlákno, které vzplálo,“ řekl ČTK jednatel společnosti Glanzstoff Bohemia Milan Grmela.

„Slyšeli jsme takový klapavý zvuk, tak jsme se podívali z okna a viděli velký požár. Ten zvuk, to praskal eternit na střeše. Šlehaly z ní obrovské plameny. Měli jsme pochopitelně strach,“ popsala iDNES.cz Kateřina Buršová, jež žije poblíž areálu.

Autor: