Při požáru domova s pečovatelskou službou v Krupce zemřela žena

  9:22,  aktualizováno  14:54
V Krupce na Teplicku po půlnoci hořel domov pro seniory s pečovatelskou službou v Hřbitovní ulici. Při požáru zemřel jeden člověk, jedenáct lidí museli hasiči evakuovat. Oheň zlikvidovali po hodině.

„Podle našich informací bylo v domově ubytováno jedenáct klientů, jedna žena při požáru zemřela,“ uvedl operační důstojník krajských hasičů. „Jedna osoba se nadýchala kouře a musela být odvezena do nemocnice, ostatní byli evakuováni,“ doplnil.

Hasiči na místo vyslali šest jednotek, z tohoto důvodu také vyhlásili druhý stupeň poplachu.

V domově je třináct bytů. Ten, ve kterém začalo hořet, je v přízemí v levé části budovy. „Byt nad tím byl naštěstí prázdný. Ten je požárem pouze dotčený,“ sdělil starosta Krupky Zdeněk Matouš. 

Pro dva klienty domova si ještě v noci přijela rodina, zbývajících sedm radnice zatím ubytovala v městské turistické ubytovně, kde je o ně postaráno. „V domě zatím probíhá vyšetřování, až to bude možné zajedeme s nimi pro osobní věci. Evakuace proběhla tak rychle, že si nestačili nic vzít,“ sdělil starosta. 

Dům musí podle starosty prohlédnout statik a určit jak se dům zabezpečí. „Doufám, že po vyčištění a likvidaci požářiště bude dům obyvatelný, alespoň v té nezasažené části,“ uvedl Zdeněk Matouš.

Ve spolupráci s vyšetřovatelem hasičů ohledávají místo požáru policisté. „Na místě je také pes vycvičený na vyhledávání akcelerantů hoření. Zjišťujeme, proč začalo hořet,“ vysvětlila dopoledne mluvčí krajské policie Alena Bartošová.

Odpoledne pak vyšetřovatelé vyloučili cizí zavinění. Příčinou byla zřejmě závada nebo neúmyslné jednání.

Autoři: ,