Dům se špatnou pověstí se mění v dobrou adresu, Postoloprty dokončují opravu

  6:58
Téměř u konce je celková rekonstrukce domu na náměstí v Postoloprtech na Lounsku, kterému místní říkají spořitelna. Kdysi honosný objekt má pestrou minulost. Sloužil i jako ubytovna pro sociálně slabé. Na jaře 2018 dům od soukromníka koupilo město s cílem ho zrenovovat a opravené byty pronajímat.

Dům, který radnice koupila za 7,5 milionu korun, má být jednou z nejlepších adres ve městě. | foto: Miroslava Strnadová, MF DNES

„Dům prošel kompletní opravou, nyní se dodělávají menší úpravy v interiéru,“ uvedl starosta Zdeněk Pištora (Trikolóra) s tím, že hotovo bude do jara.

Třípodlažní prvorepublikový dům byl ve své době považován za nejhonosnější na náměstí, v minulosti tam sídlila pošta nebo právě spořitelna. V nedávné minulosti pak sloužil jako ubytovna pro sociálně slabé obyvatele.

Radnice nechala v prvním fázi přestavět celé přízemí zhruba za čtyři miliony pro potřeby České pošty. Po celý loňský rok pak probíhala oprava ostatních částí, kde se nachází bytové a společné prostory.

„Zrekonstruovaly se a odvlhčily sklepy, stejně tak půda, byly vyměněny krovy i celá střešní krytina, vrací se sem na objednávku dělané původní dlažby, zrestaurovalo se schodiště i s krásným zábradlím, byla na míru vyrobena nová dubová okna a nové dveře do všech společných i všech bytových prostor. Na míru se vyrábí i celé vnitřní vybavení včetně speciálních vestavěných skříní,“ popsal Pištora.

Náklady na obnovu této části se vyšplhaly na 16,5 milionu. Dům, který radnice koupila za 7,5 milionu korun, má být jednou z nejlepších adres ve městě.