V lesích na Litoměřicku se patrně toulá levhart, zvíře vyfotila řidička

  16:14
Policisté ve středu odpoledne varovali před možným výskytem kočkovité šelmy v okolí osady Horní Bukovina nedaleko obce Levín na Litoměřicku. Podle odborníků z ústecké zoologické zahrady by se mohlo jednat o levharta skvrnitého.

Policisté upozorňují občany na možný výskyt kočkovité šelmy, která měla být viděna v okolí osady Horní Bukovina na Litoměřicku. Vyfotila ji svědkyně. (10. května 2023) | foto: Policie ČR

„Dnes v poledne se na policii dostavila oznamovatelka s tím, že jí při cestě kolem obce Horní Bukovina před autem přeběhla šelma. Žena ji stihla vyfotit ještě předtím, než utekla,“ sdělila iDNES.cz policejní mluvčí Ilona Gazdošová.

„Žena přišla oznámit, že by se mohlo jednat o šelmu, která utekla z nějaké zoologické zahrady,“ doplnila mluvčí s tím, že oznamovatelka policistům poskytla i fotografii.

Tu policisté poslali do ústecké zoologické zahrady. „Podle nich by se mohlo jednat o levharta skvrnitého, jim ale žádná šelma neutekla,“ podotkla policejní mluvčí.

Na ilustračním snímku je černě zbarvený jedinec velké kočkovité šelmy. (ilustrační snímek)

Policie vyrozuměla starosty obcí v okolí, aby místní občany varovali. „Raději vynechte návštěvu lesa a v případě spatření zvířete, neprodleně informujte policisty na lince 158,“ dodává policistka.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Minulý rok v září se po Praze toulal serval, který utekl chovateli:

20. září 2022

Autor: