Nemocný senior zmizel manželce od obchodu, přes noc ušel skoro 50 km

  10:02
Od úterního odpoledne do středečního rána pátrali severočeští policisté po devětasedmdesátiletém muži trpícím Alzheimerovou chorobou. Akce měla šťastný konec. Muž došel z Ústí nad Labem až do Roudnice, kde mu zcela vyčerpanému pomohli cyklisté.

ilustrační snímek | foto: Policie ČR

Na policisty se v úterý odpoledne obrátila manželka muže s tím, že spolu byli ve městě a manžel na ni čekal před obchodem. Když však po chvíli vyšla, byl pryč. Snažila se ho hledat, ovšem bezvýsledně. Zalarmovala proto policii.

„Popis muže měli nejenom policisté, ale i strážníci a zaměstnanci dopravního podniku. Bohužel pátrání bylo negativní. K policejním hlídkám se později přidali i policisté speciální pořádkové jednotky,“ popsala policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.

Až ráno dorazila dobrá zpráva. „Kolegové z Roudnice nad Labem ústeckým policistům oznámili, že pohřešovaného seniora mají a že je v roudnické nemocnici na ošetření,“ podotkla Hyšplerová.

Muž, jehož sama manželka označila za jinak vitálního a nadšeného chodce, pravděpodobně po cyklostezce došel až do téměř padesát kilometrů vzdálené Roudnice nad Labem.

„Zde si vyčerpáním sedl na lavičku a až projíždějící cyklisté mu zavolali sanitku,“ dodala Hyšplerová s tím, že poté neustále opakoval, že závodil s cyklisty.

Autor: