Dva Češi ukradli v Německu šperky za 190 tisíc, záhy je chytili v Krásné Lípě

  14:20
Dva čeští mladíci navštívili klenotnictví v německé obci Ebersbach – Neugesdorf a v nestřeženém okamžiku tam ukradli šperky na 190 tisíc korun. Jejich radost z lupu však netrvala dlouho, za pár desítek minut je v Krásné Lípě na Děčínsku chytli policisté.

Dva čeští mladíci navštívili klenotnictví v německé obci Ebersbach – Neugesdorf a v nestřeženém okamžiku si odnesli šperky na 190 tisíc korun. | foto: Policie ČR

„Policistům ze Šluknovského výběžku se podařila velmi dobrá práce, zadrželi dva osmadvacetileté pachatele, kteří krátce před tím v Německu odcizili větší množství zlatých šperků,“ sdělila mluvčí policie Ústeckého kraje Veronika Hyšplerová.

„Koncem měsíce září kolem páté hodiny odpoledne dva pachatelé vyjeli za naše hranice do obce Ebersbach – Neugesdorf,“ popisuje Hyšplerová zlodějskou akci.

V místním klenotnictví si mladší z mužů s velkým zájmem nechal od prodavačky ukazovat vystavené zlaté šperky na platech.

„V jednu chvíli ovšem využil okamžiku, kdy se prodavačka vzdálila a plato s šedesáti kusy zlatých řetízků vzal a utekl. Před prodejnou na něj již čekal jeho komplic, ke kterému nasedl do auta a oba z místa rychle ujeli,“ doplňuje Hyšplerová.

Díky popisu a úzké spolupráci s německými kolegy se policejním hlídkám z Krásné Lípy, Rumburku a Varnsdorfu podařilo po necelé půlhodině pachatele v Krásné Lípě zadržet i s lupem ukrytým v autě.

„V současné době muži čelí obvinění z trestného činu krádeže, za což jim hrozí trest odnětí svobody až do výše pěti let. Na obviněného, které šperky odcizil, byla uvalena vazba,“ dodává Hyšplerová.

Podle policejní mluvčí budou v nejbližší době šperky v hodnotě kolem 190 tisíc vráceny majiteli klenotnictví.

Autor: