Muže zadrženého po pokusu o znásilnění ženy v Chomutově policie propustila

  12:38,  aktualizováno  12. března 12:08
Chomutovští kriminalisté vyšetřují pokus o znásilnění, který se odehrál v neděli v ranních hodinách. Ženu, která mířila do zaměstnání, napadl neznámý muž a pokusil se ji zatáhnout do křoví. To se mu nepovedlo. Policisté ještě týž den zadrželi muže. Jejich podezření se ale nepotvrdilo.

„Na tísňové lince jsme přijali telefonické oznámení od spolupracovnice napadené ženy, která po události přiběhla do místa, kde pracuje. Tam se kolegyni svěřila, že byla přepadena a přitom utrpěla zranění,“ popsala v pondělí mluvčí policie Miroslava Glogovská.

Ženu středního věku napadl neznámý muž, když šla v ulici Písečná po chodníku spojujícím Kamennou ulici a supermarket Tesco.

„Najednou k ní zezadu přistoupil útočník jdoucí nějakou chvíli za ní po stejném chodníku, napadl ji a přitom se násilím pokoušel o intimnosti a chtěl ženu zatáhnout do křoví. Té se však podařilo vysmeknout a utéct. Agresor podle ženy odešel směrem k ulici Kamenná,“ doplnila Glogovská.

Policisté podezřelého muže zadrželi v neděli ráno. Putoval do cely předběžného zadržení. Později ho však propustili.

„Muž, zadržený v neděli v souvislosti s pokusem znásilnění, byl včera ve večerních hodinách propuštěn na svobodu. Původní podezření se informacemi, které policisté dosud získali a vyhodnotili, nepotvrdilo,“ sdělila policie v úterý na síti X.

„Kriminalisté na případu nadále intenzivně pracují a provádí další operativní úkony za účelem zjištění pachatele skutku,“ doplnila policie.

Vyšetřovatelé žádají veřejnost o pomoc. Hledají případné svědky napadení, kteří by jim mohli poskytnout jakékoli informace k samotnému incidentu či k pachateli.

Autor: