Velký blondýn s černou botou prodával v Teplicích své víno s podpisem

  10:48
Hvězda světové kinematografie, francouzský herec, komik a režisér Pierre Richard ve středu navštívil Teplice. V místní cukrárně Cukrkandl U Kamenných lázní lidem podepisoval lahve vína vlastní kolekce.

Pětaosmdesátiletý charismatický herec a vášnivý vinař strávil v Teplicích několik hodin, poobědval s primátorem Hynkem Hanzou (ODS) a stihl poznat i krásy lázeňského města.

Pro jeho podpis a fotografii si přišlo mnoho lidí, kteří si museli vystát dlouhou frontu. „Setkala jsem se s jedním ze svých nejoblíbenějších herců, tento den si budu pamatovat navždy,“ zářila spokojeností paní Milada z Teplic.

Fotogalerie

Nakonec se prodalo přes 200 lahví vína. „Děkuji, že jste mě tak přijali, jste úžasní. Jsem skutečně moc dojatý. Omlouvám se, ale všechno víno jsme už vyprodali,“ povídal slavný herec ve chvíli, kdy se loučil s davem.

Pierre Richard, vlastním jménem Pierre Richard Charles Léopold Defays proslul v 70. a 80. letech rolím ve filmových komediích. Jeho doménou se staly postavy potrhlých chlapíků, naivních smolařů či romantických snílků.

Do paměti diváků po celém světě se zapsal především díky filmu Velký blondýn s černou botou, který z něj udělal mezinárodní hvězdu.

Hrál i v komediích Jsem nesmělý, ale léčím se, Hračka, Kopyto, Otec a otec či Uprchlíci. V roce 2006 získal nejprestižnější francouzskou filmovou cenu César za celoživotní dílo.

Je známý i tím, že je vášnivým vinařem. Jeho vinařství pravidelně získává ocenění doma i v zahraničí a je držitelem několika prestižních zlatých medailí z Paříže.

Na jeho vinicích u Středozemního moře o rozloze 20 hektarů, vznikají díky středomořskému podnebí a snaze o zachování maximálního podílu ručních prací vína, jež jsou odborníky řazena mezi nejlepší Corbières na trhu. Roční produkce vinařství je 80 tisíc lahví.

Autor: