Památník Terezín zavede čtyřdenní vstupné, lidé chtějí víc času i kvůli emocím

  15:46
Památník Terezín zásadně změní systém vstupného. Od Nového roku budou sice vstupenky dražší, ale proti současnosti budou platit čtyři dny. Vedení se tak rozhodlo vyjít vstříc návštěvníkům, kteří prohlídku nestihnou během jediného dne.

Zejména čeští návštěvníci se už nespokojí jen s návštěvou jednoho objektu, ale mají zájem o kompletní prohlídku Terezína.

„Změnou vycházíme vstříc všem těm, pro které bylo jednodenní vstupné vzhledem k rozsahu našich expozic a emočním nárokům prohlídky nedostatečné,“ řekl ředitel Památníku Terezín Jan Roubínek.

„Dosud jsme žádosti o prodloužení platnosti vstupenek i do dalšího dne řešili individuálně, od Nového roku to již nebude třeba. Tuto možnost budou mít všichni, a to až na čtyři dny,“ dodal ředitel.

Sedm odstínů temného turismu. Tato místa přitahují milovníky smrti a krve

V současné době stojí základní vstupné do Malé pevnosti 230 korun. Od ledna zaplatí dospělí za vstupné s platností čtyř dnů, které zahrnuje nejen Malou pevnost, ale také objekty bývalého terezínského ghetta, 310 korun. Studenti a senioři uhradí 240 korun a vstupné pro celou rodinu vyjde na 630 korun. Nově bude umožněn vstup zdarma dětem až do 10 let.

Video z roku 2015, kdy na připomínku romského holokaustu, kterou pořádalo v Terezíně česko-romské sdružení Konexe, přijelo čtrnáct lidí. Transparentem „Zbourejte prasečák“ upozorňovali, že zatímco se v Terezíně připomíná Den památky obětí holokaustu, na místě romského internačního tábora v Letech u Písku stále stojí vepřín.

27. ledna 2015

Autor: