Při pádu větroně na Litoměřicku zemřel muž, další je těžce zraněný

  16:34
U letiště Sazená na pomezí Středočeského a Ústeckého kraje se v sobotu odpoledne zřítil větroň. Jeden muž při nehodě zemřel, dalšího přepravil vrtulník s vážnými zraněnými do nemocnice.

Událost se stala chvilku před půl třetí poblíž obce Straškov-Vodochody na Litoměřicku.

„Po příjezdu se v letadle nacházel zaklíněný muž, který bohužel nejevil známky života a byla u něj konstatována smrt. Druhý muž byl resuscitován s vážným poraněním hlavy, hrudníku a břicha následně přepraven vrtulníkem do Ústřední vojenské nemocnice v Praze,“ uvedla na Twitteru záchranná služba Asociace samaritánů ČR.

Policisté nyní nehodu vyšetřují, regulují také dopravu na přilehlých silnicích. „Kriminalisté jsou na místě, příčinu nehody zjišťují, zatím je předčasné vynášet jakékoli závěry,“ sdělila iDNES.cz mluvčí severočeské policie Ilona Gazdošová.

Na místo po oznámení spěchali také hasiči z několika nejbližších stanic včetně dobrovolníků, většina z nich však krátce po výjezdu místo zase opustila.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor: